Federal qidiruv byurosi Charli Kirkni o‘ldirish bilan bog‘liq jinoyat bo‘yicha qo‘shimcha choralar ko‘rmoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Maxsus xizmatlar qotil haqida ishonchli ma’lumot bergan shaxslarga 100 ming dollar mukofot berilishini e’lon qildi. Byuro o‘zining rasmiy ijtimoiy tarmoq sahifasida gumonlanuvchining suratini joylashtirdi va fuqarolardan uni tanib, huquqni muhofaza qiluvchi organlarga xabar berishni so‘radi.
Associated Press agentligining ma’lumotiga ko‘ra, qotil ehtimol «talaba yoshi»da bo‘lib, o‘q uzilgach, universitet hududida yig‘ilgan odamlar orasiga aralashgan. Bu holat uning aniqlanishini qiyinlashtirmoqda.
Voqea joyidan 30-kalibrli Mauser vintovkasi topilgan. Qurol sochiqqa o‘ralgan holda qoldirilgan bo‘lib, uning o‘qdonida otilgan gilza va magazinida uchta patron bor edi.
Tergovchilar aynan shu qurol Kirkni o‘ldirishda ishlatilgan bo‘lishi mumkinligini ta’kidlamoqda. Hozirda huquqni muhofaza qiluvchi organlar hodisaga aloqador shaxsni qidirishni davom ettirmoqda.
Fuqarolardan shubhali holatlar haqida tezkor ma’lumot berish so‘ralmoqda. Ekspertlarning fikricha, mukofot e’lon qilinishi jinoyatchini topishda muhim ahamiyatga ega.
Ko‘pincha fuqarolarning kuzatuvlari va shaxsiy ma’lumotlari tergov jarayonida hal qiluvchi rol o‘ynaydi. Shuning uchun barcha fuqarolar ehtiyotkorlik bilan harakat qilib, har qanday shubhali ma’lumotni tezda tegishli idoralarga yetkazishlari lozim.

FQB Чарли Кирк объявил награду за поимку убийцы
Федеральное бюро расследований принимает дополнительные меры по делу об убийстве Чарли Кирка. Об этом сообщает Zamin.uz.
Спецслужбы объявили награду в размере 100 тысяч долларов тем, кто предоставит достоверную информацию об убийце. Бюро разместило фотографию подозреваемого на своей официальной странице в социальных сетях и попросило граждан опознать его и сообщить правоохранительным органам.
По данным агентства Associated Press, убийца, вероятно, находится в «студенческом возрасте» и после выстрела смешался с собравшимися на территории университета людьми. Это затрудняет его обнаружение.
На месте происшествия была найдена винтовка Маузер калибра 30. Оружие было оставлено, обмотанное тряпкой, в патроннике находилась стреляная гильза, а в магазине — три патрона.
Следователи подчеркивают, что именно это оружие могло быть использовано для убийства Кирка. В настоящее время правоохранительные органы продолжают поиски лица, причастного к происшествию.
Граждан просят оперативно сообщать о подозрительных случаях. По мнению экспертов, объявление награды имеет важное значение для поимки преступника.
Часто наблюдения и личные данные граждан играют решающую роль в ходе расследования. Поэтому всем гражданам рекомендуется действовать осторожно и быстро передавать любую подозрительную информацию в соответствующие органы.