Vengriyada qabr qazish bo‘yicha chempionat o‘tdi
Vengriyaning Seksard shahrida noodatiy va qiziqarli voqea – qabr qazish bo‘yicha 18-xalqaro chempionat bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu musobaqa mamlakatning Qabr qazuvchilar uyushmasi tomonidan aniq reja va tartib asosida tashkil etildi. Tadbir kasb sohasi nufuzini oshirishga xizmat qildi.
Musobaqada ishtirokchilar ikki kishilik jamoalar shaklida qatnashdi. Ularga ikki soat vaqt berildi.
Shu vaqt ichida har bir jamoa 200x80 santimetr o‘lchamda va 160 santimetr chuqurlikda qabr qazishi kerak edi. Ushbu qoidalar ishtirokchilardan nafaqat mahorat, balki diqqat va tezkorlikni ham talab qildi.
Chempionat yakunida Parakletosz Nonprofit jamoasi g‘olib deb topildi. Bu jamoa ketma-ket ikkinchi yil chempionlikni qo‘lga kiritdi, bu ularning puxta tayyorgarligi va kasbiy darajasining yuqori ekanligini ko‘rsatdi.
Tashkilotchilarning ta’kidlashicha, bunday musobaqalar kasb nufuzini oshirish bilan birga, yosh avlodni professional mutaxassislar bilan yaqindan tanishtiradi. Shuningdek, ishtirokchilarga jamoaviy hamkorlik va sog‘lom raqobat muhitida ishlash ko‘nikmalarini rivojlantirishga yordam beradi.

Венгрии прошёл чемпионат по копке могил
В городе Секешфехервар в Венгрии состоялось необычное и интересное событие – 18-й международный чемпионат по копанию могил. Об этом сообщил Zamin.uz.
Это соревнование было организовано Ассоциацией могильщиков страны на основе чёткого плана и порядка. Мероприятие способствовало повышению престижа профессии.
Участники соревновались в командах по два человека. Им было предоставлено два часа.
За это время каждая команда должна была выкопать могилу размером 200x80 сантиметров и глубиной 160 сантиметров. Эти правила требовали от участников не только мастерства, но и внимательности и быстроты.
По итогам чемпионата победила команда Parakletosz Nonprofit. Эта команда во второй раз подряд завоевала чемпионский титул, что свидетельствует о их тщательной подготовке и высоком профессиональном уровне.
По словам организаторов, такие соревнования не только повышают престиж профессии, но и знакомят молодое поколение с профессиональными специалистами. Кроме того, они помогают участникам развивать навыки командного сотрудничества и работы в условиях здоровой конкуренции.
Эти мероприятия имеют важное значение для повышения профессиональной квалификации и дальнейшего развития отрасли.