Real va Marsel muxlislari o‘rtasida janjal yuz berdi
Ushbu to‘qnashuvda Ispaniyaning huquq-tartibot organlari va politsiya xodimlari ham ishtirok etdi. O‘tgan mavsumda «Real» jamoasi musobaqaning chorak finaliga chiqib, Londonning «Arsenal» jamoasiga umumiy hisobda 1:5 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi.
Shu bilan birga, «Marsel» klubi 2024/2025 yilgi mavsumda yevrokuboklarda qatnashmagan. Joriy mavsumning eng qiziqarli jihatlaridan biri 2026-yil 30-may kuni Budapeshtdagi «Pushkash Arena» stadionida final o‘yinining o‘tkazilishi rejalashtirilganidir.
Bu voqea muxlislar uchun katta qiziqish va hayajon manbai bo‘lib xizmat qiladi. Stadiondagi janjallar futbol ishqibozlari uchun salbiy holat hisoblanar ekan, ular o‘yin oldidan kuchli raqobat va yuqori energiya mavjudligini ham ko‘rsatadi.
Ispaniya va Fransiya jamoalari muxlislari o‘rtasidagi ushbu nizo nafaqat mahalliy, balki xalqaro sport jamoatchiligining ham e’tiborini tortdi. Shunday holatlar kelgusida ham futbol o‘yinlarining qiziqarli va hayajonli kechishini ta’minlashda muhim omil bo‘lib qoladi.

Между фанатами Реала и Марселя произошла ссора
Болельщики мадридского «Реала» и французского «Марселя» вступили в крупную драку возле стадиона «Сантьяго Бернабеу» перед матчем 1-го тура группового этапа Лиги чемпионов сезона 2025/2026. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом столкновении также участвовали правоохранительные органы и полиция Испании. В прошлом сезоне команда «Реал» вышла в четвертьфинал турнира, где уступила лондонскому «Арсеналу» с общим счётом 1:5.
При этом клуб «Марсель» не участвовал в еврокубках в сезоне 2024/2025. Одним из самых интересных моментов текущего сезона является запланированный финальный матч, который состоится 30 мая 2026 года на стадионе «Пушкаш Арена» в Будапеште.
Это событие вызывает большой интерес и волнение у болельщиков. Драки на стадионе считаются негативным явлением для футбольных фанатов, однако они также показывают наличие сильного соперничества и высокой энергии перед игрой.
Конфликт между болельщиками команд из Испании и Франции привлёк внимание не только местного, но и международного спортивного сообщества. Такие случаи в будущем останутся важным фактором для обеспечения интересного и захватывающего проведения футбольных матчей.