Italiyadan oshpaz dengizda 188 kun qoldi
Italiyalik oshpaz Gulia Bakkosi 2019-yilning yangi yilida do‘stlari bilan bayram qilayotgan vaqtida kutilmagan ish taklifini qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U yuk kemasida oshpaz sifatida ishlashga rozi bo‘ldi. Dastlab safar uch oy davom etishi rejalashtirilgan edi.
Biroq, dengizga chiqqach, ekipaj Karib dengizi va Atlantika okeanida qiyinchiliklarga duch keldi. Gulia dengizda qolgan odamlarni qutqarish, ularga ovqat berish va yordam ko‘rsatishda faol ishtirok etdi.
Shu vaqt ichida Covid-19 pandemiyasi tarqalib, ekipajning ko‘plab portlarga kirishi imkonsiz bo‘ldi. Oziq-ovqat va gaz zaxiralari kamayganda, Gulia va ekipaj yangi ijodiy yechimlar izlashga majbur bo‘ldi.
Ular dengizda delfinlarni kuzatish, tabiatni o‘rganish va bir-biriga ko‘maklashish orqali qiyinchiliklarni yengishga harakat qildilar. 188 kun davomida dengizda bo‘lgach, Avontur kemasi Germaniyaga yetib bordi.
Ekipaj yukni tushirdi va nihoyat yerga qo‘ndi. Gulia o‘zining o‘zgarganini his qildi va yangi tajribalarini hayotida qanday qo‘llash haqida o‘ylay boshladi.
Bu safar unga sabr-toqat, jamoaviylik va muammolarni hal etish qobiliyatini yanada mustahkamlashga yordam berdi.

Повар из Италии пробыл в море 188 дней
Итальянский повар Гулия Баккоси в Новый 2019 год, празднуя с друзьями, неожиданно приняла предложение о работе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она согласилась работать поваром на грузовом судне. Изначально планировалось, что путешествие продлится три месяца.
Однако, выйдя в море, экипаж столкнулся с трудностями в Карибском море и Атлантическом океане. Гулия активно участвовала в спасении людей на море, кормила их и оказывала помощь.
За это время распространилась пандемия Covid-19, и экипажу стало невозможно заходить во многие порты. Когда запасы еды и газа начали иссякать, Гулия и команда были вынуждены искать новые творческие решения.
Они пытались преодолеть трудности, наблюдая за дельфинами в море, изучая природу и помогая друг другу. Проведя в море 188 дней, судно Avontur достигло Германии.
Экипаж разгрузил груз и наконец ступил на землю. Гулия почувствовала, что изменилась, и начала думать, как применить новый опыт в своей жизни.