Tramp BMT 80-sessiyasida yigirma yetakchi bilan uchrashadi
AQSH prezidenti Donald Tramp BMT Bosh Assambleyasining 80-sessiyasi doirasida bir qator uchrashuvlar o‘tkazishini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Oq uyda jurnalistlarning savollariga javoban yigirmaga yaqin mamlakat rahbarlari bilan muloqot qilish rejasini aytdi. Trampning so‘zlariga ko‘ra, u taxminan yigirma davlat yetakchilari bilan suhbatlashishni rejalashtirmoqda.
Uchrashuvlar davomida muhim xalqaro mavzular muhokama qilinishi kutilmoqda. Shuningdek, barcha rahbarlar bilan uchrashish imkoni bo‘lmasligi, ayrimlari bilan uchrashuvlar o‘tkazilishi ta’kidlandi.
BMT Bosh Assambleyasining 80-sessiyasi 23 dan 27 sentyabrga qadar va 29 sentyabr kuni umumiy siyosiy muhokamalar shaklida bo‘lib o‘tadi. Ushbu sessiyada 195 mamlakat delegatsiyalari vakillari o‘z nutqlarini taqdim etadi.
Sessiya doirasida xalqaro hamkorlik va tinchlikni mustahkamlashga qaratilgan muhim masalalar ko‘rib chiqiladi. Trampning uchrashuvlari global siyosatga ta’sir ko‘rsatadigan asosiy tadbir sifatida e’tirof etilmoqda.

Трамп встретится с двадцатью лидерами на 80-й сессии ООН
Президент США Дональд Трамп объявил о проведении ряда встреч в рамках 80-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он сообщил журналистам в Белом доме о планах пообщаться примерно с двадцатью главами государств. По словам Трампа, он планирует провести беседы примерно с двадцатью лидерами стран.
Ожидается, что во время встреч будут обсуждаться важные международные темы. Также было отмечено, что не будет возможности встретиться со всеми лидерами, встречи пройдут только с некоторыми из них.
80-я сессия Генеральной Ассамблеи ООН пройдет с 23 по 27 сентября и 29 сентября в формате общих политических дебатов. На этой сессии представители делегаций 195 стран выступят с речами.
В рамках сессии будут рассмотрены важные вопросы, направленные на укрепление международного сотрудничества и мира. Встречи Трампа признаются ключевым событием, оказывающим влияние на глобальную политику.