Donald Trampning davlat nomlarini noto‘g‘ri aytishi muhokamada
AQSHning sobiq prezidenti Donald Trampning davlatlar nomlarini noto‘g‘ri aytishi va yuqoridan bildirgan xatoliklari ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu holat uning aqliy salohiyati haqida savollarni yanada kuchaytirgan. Trampning Kambodja va Armaniston o‘rtasidagi ziddiyatni to‘xtatish haqidagi bayonoti ko‘plab odamlarni hayratda qoldirdi.
Bundan oldin, 18 sentyabrda u Ozarbayjon va Armaniston o‘rtasidagi mojaroning nomlarini noto‘g‘ri aytib, ularni Albaniya va Obarbayjon bilan aralashtirgan edi. Shuningdek, Trampning Qrim va Osiyo davlatlari haqidagi fikrlari ham ko‘pchilikni hayratga solgan.
U Qrimning okean bilan chegarasi borligini va uni Texasga tenglashtirishini aytgan. Bunday noto‘g‘ri ma’lumotlar amerikalik hamda xalqaro ekspertlar orasida shubhalar uyg‘otgan.
2020-yilgi AQSH prezidentlik saylovlarida Jo Baydenning aqliy qobiliyati haqida ham bahslar bo‘lgan. Tramp Baydenni mamlakat tarixidagi eng yomon prezident deb atagan.
Shuningdek, ular mol-mulk va hayot tarzlari bo‘yicha ham taqqoslangan. Baydenning kamtarona hayoti, Trampning esa boyligi ko‘p marotaba tilga olingan.
“Forbes” nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Trampning boyligi 7,3 milliard dollarga yetgan bo‘lib, bu uning prezidentlik davrida 3 milliard dollar ko‘paygani bildirildi. Shu tariqa, Donald Trampning siyosiy bayonotlari va xatolari hozirgi kunda ham keng e’tibor qozonmoqda.

Обсуждение неправильного произношения Дональдом Трампом названий стран
Неправильное произношение названий стран бывшим президентом США Дональдом Трампом и его ошибки, высказанные сверху, вызывают широкие обсуждения в социальных сетях. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это обстоятельство усилило вопросы о его умственных способностях. Заявление Трампа о прекращении конфликта между Камбоджей и Арменией удивило многих людей.
Ранее, 18 сентября, он неправильно назвал конфликт между Азербайджаном и Арменией, перепутав их с Албанией и Обербайджаном. Также мнения Трампа о Крыме и азиатских странах вызвали удивление у многих.
Он заявил, что Крым граничит с океаном и приравнял его к Техасу. Такие неверные сведения вызвали сомнения среди американских и международных экспертов.
На президентских выборах США 2020 года также велись споры о умственных способностях Джо Байдена. Трамп назвал Байдена худшим президентом в истории страны.
Кроме того, их сравнивали по имуществу и образу жизни. Скромная жизнь Байдена и богатство Трампа неоднократно упоминались.
По данным издания «Forbes», состояние Трампа достигло 7,3 миллиарда долларов, что на 3 миллиарда больше, чем во время его президентства. Таким образом, политические заявления и ошибки Дональда Трампа продолжают привлекать большое внимание и сегодня.