AQSHda Charli Kirk xotirasiga marosim o‘tkazildi
CNN xabariga ko‘ra, ushbu tadbirda taxminan 200 ming kishi qatnashdi. Marosim Arizonaning Glendeyl shahridagi State Farm stadionida bo‘lib o‘tdi.
Stadion to‘la bo‘lib, uning atrofida ham yuzlab odamlar yig‘ilgan edi. Xavfsizlik choralari yuqori darajada, SEAR-1 standartiga muvofiq tashkil etildi.
Stadion va uning atrofida o‘q o‘tmas shisha panjaralar o‘rnatilib, aholi xavfsizligi ta’minlandi. Tadbirda AQSH Prezidenti Donald Tramp va vitse-prezident Jey Di Vens ham ishtirok etdi.
Charli Kirk yirik konservativ siyosatchilardan biri hisoblanadi. U 10 sentyabr kuni Yuta shtatidagi universitetda chiqish qilganidan so‘ng suiqasd qurboni bo‘ldi.
Uning o‘ldirilishida gumonlanuvchi sifatida Tayler Robinson ushlangan. Ushbu voqea mamlakatda keng muhokamalarga sabab bo‘ldi.

В США состоялась церемония в память о Чарли Кирке
По данным CNN, в этом мероприятии приняли участие около 200 тысяч человек. Церемония прошла на стадионе State Farm в городе Глендейл, штат Аризона.
Стадион был полностью заполнен, а вокруг него собрались сотни людей. Меры безопасности были на высоком уровне и организованы в соответствии со стандартом SEAR-1.
На стадионе и вокруг него были установлены пуленепробиваемые стеклянные ограждения для обеспечения безопасности населения. В мероприятии также приняли участие президент США Дональд Трамп и вице-президент Майк Пенс.
Чарли Кирк считается одним из ведущих консервативных политиков. 10 сентября он стал жертвой самоубийства после выступления в университете штата Юта.
Подозреваемый в его убийстве — Тайлер Робинсон — был задержан. Это событие вызвало широкие обсуждения в стране.