Tramp: Yevropa Rossiyadan energiya importini to‘xtatishi kerak
AQSHning sobiq prezidenti Donald Tramp BMT Bosh Assambleyasining 80-sessiyasida Rossiya va Ukraina o‘rtasidagi mojaro haqida fikr bildirgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, agar Qo‘shma Shtatlar Moskva bilan kelishuvga erisha olmasa, Rossiyaga qarshi katta miqdordagi bojlar joriy etilishi mumkin. Tramp shuningdek, Yevropa davlatlarini Rossiyadan energiya importini to‘xtatishga chaqirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Yevropa mamlakatlari Rossiyaning energiya manbalariga qaram bo‘lib qolgan va bu holatni o‘zgartirmasa, ularning mustaqilligi xavf ostida qoladi. Tramp bu vaziyatni haqiqatdan ham sharmandalik deb atadi va Yevropa davlatlari tezda Rossiyaga bo‘lgan qaramlikni kamaytirishi kerakligini ta’kidladi.
Uning fikricha, bunday o‘zgarishlar mintaqaviy va global xavfsizlikni ta’minlash uchun muhimdir. Shuningdek, Tramp Rossiya va Ukraina o‘rtasidagi mojaroning hal etilishi uchun xalqaro hamjamiyatning birlashishi zarurligini aytdi.
Bu masalada siyosiy va iqtisodiy choralar samarali bo‘lishi lozim. Umuman olganda, Trampning chiqishi Yevropa va AQSH siyosatida Rossiyaga qarshi kurashni kuchaytirishga qaratilganligini ko‘rsatadi.

Трамп: Европа должна прекратить импорт энергоносителей из России
Бывший президент США Дональд Трамп высказался на 80-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН по поводу конфликта между Россией и Украиной. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, если Соединённые Штаты не смогут достичь соглашения с Москвой, могут быть введены крупные пошлины против России. Трамп также призвал европейские страны прекратить импорт энергии из России.
По его мнению, европейские страны зависят от российских энергетических ресурсов, и если эта ситуация не изменится, их независимость окажется под угрозой. Трамп назвал эту ситуацию настоящим позором и подчеркнул, что европейские государства должны срочно сократить свою зависимость от России.
Он считает, что такие изменения важны для обеспечения региональной и глобальной безопасности. Также Трамп заявил о необходимости объединения международного сообщества для разрешения конфликта между Россией и Украиной.
В этом вопросе политические и экономические меры должны быть эффективными. В целом, выступление Трампа показывает стремление усилить борьбу с Россией в политике Европы и США.