London shahri meri Sodiq Xon Amerika Qo‘shma Shtatlari prezidenti Donald Trampning tanqidlariga o‘zining rasmiy munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xon ta’kidlaganidek, u ilgari ham bunday fikrlarni aytgan va yana takrorlamoqda: yomon niyatli shaxslarga e’tibor qaratmaslik kerak. London dunyodagi eng buyuk va faol shaharlardan biri hisoblanadi.
Eslatib o‘tish joizki, Donald Tramp BMT Bosh Assambleyasidagi nutqida London shahrida juda yomon mer borligini va u shaharda shariat qonunlarini joriy etishni istashini aytgan edi. Sodiq Xon esa o‘z bayonotida Londonning ochiq, ko‘pqirrali va zamonaviy shahar sifatidagi nufuzini xalqaro hamjamiyatga yana bir bor tasdiqladi.
U shuningdek, shahar aholisini va mahalliy jamoatchilikni ijobiy, konstruktiv yo‘nalishda harakat qilishga undadi. Bu fikrlar London shahrining tinchlik, birdamlik va taraqqiyot yo‘lidan borishini yana bir bor ko‘rsatadi.

Содик Хан ответил на критику Трампа
Мэр Лондона Содик Хан выразил свою официальную позицию по критике президента Соединённых Штатов Америки Дональда Трампа. Об этом сообщает Zamin.uz.
Как отметил Хан, он уже ранее высказывал подобные мысли и повторяет их вновь: не стоит обращать внимание на недоброжелателей. Лондон считается одним из величайших и самых активных городов мира.
Стоит напомнить, что Дональд Трамп в своей речи на Генеральной Ассамблее ООН заявил, что в Лондоне очень плохой мэр, и что тот хочет ввести в городе законы шариата. В своём заявлении Содик Хан ещё раз подтвердил международному сообществу репутацию Лондона как открытого, многогранного и современного города.
Он также призвал жителей города и местное сообщество действовать в позитивном и конструктивном направлении. Эти слова ещё раз показывают, что Лондон идёт по пути мира, единства и развития.