Lukashenko va Putin Kremlda besh soat uchrashdi
Belarus prezidenti Aleksandr Lukashenko Rossiya prezidenti Vladimir Putin bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvda hech qanday ma’lumotni yashirmasligini ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv Kremlda besh soatdan ortiq davom etdi. Suhbatdan so‘ng Lukashenko jurnalistlarga Rossiya prezidenti bilan birga Rossiya Bosh shtabining hisobotini tinglaganini ma’lum qildi.
Belarus rahbari Vladimir Vladimirovich Putinning undan hech narsani sir tutmasligini aytdi. Shuningdek, Putin va Lukashenko o‘rtasidagi muzokaralar Rossiya va Belarus o‘rtasidagi muhim hamkorlik masalalarini muhokama qilish bilan yakunlandi.
Ushbu uchrashuv ikki mamlakat o‘rtasidagi siyosiy va harbiy aloqalarning mustahkamlanishiga xizmat qilishi kutilmoqda. Belarus va Rossiya rahbarlari o‘zaro ishonch va hamkorlikni yanada rivojlantirishga intilmoqda.
Bu esa mintaqaviy barqarorlik va xavfsizlikni ta’minlashda muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Uchrashuvda muhokama qilingan masalalar kelgusida ikki davlat o‘rtasidagi munosabatlarni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Лукашенко и Путин провели пятилетнюю встречу в Кремле
Президент Беларуси Александр Лукашенко подчеркнул, что на встрече с президентом России Владимиром Путиным он не скрывал никакой информации. Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча в Кремле длилась более пяти часов. После беседы Лукашенко сообщил журналистам, что вместе с президентом России прослушал доклад Генерального штаба России.
Глава Беларуси отметил, что Владимир Владимирович Путин не скрывал от него ничего. Также переговоры между Путиным и Лукашенко завершились обсуждением важных вопросов сотрудничества между Россией и Беларусью.
Ожидается, что эта встреча послужит укреплению политических и военных связей между двумя странами. Лидеры Беларуси и России стремятся к дальнейшему развитию взаимного доверия и сотрудничества.
Это имеет важное значение для обеспечения региональной стабильности и безопасности. Обсуждаемые на встрече вопросы в будущем будут способствовать дальнейшему укреплению отношений между двумя государствами.