U 410 million dollar miqdorida katta mukofot yutib oldi. Bild nashri tomonidan berilgan ma’lumotlarga ko‘ra, bu summa Missuri shtatidagi eng katta lotereya g‘alabasi hisoblanadi.
G‘olibning shaxsi oshkor qilinmagan. Lotereya tashkilotchilari aytishicha, omadli ishtirokchi hozircha hayot tarzini o‘zgartirmagan va ko‘proq uyda dam olishni afzal ko‘radi.
U o‘z so‘zlarida, millioner bo‘lishiga qaramay, oddiy hayot kechirishda davom etayotganini ta’kidlagan. “Men uy odamiman, eng ideal kunim uyda o‘tadi.
Kecha ham oddiy ishlarga, masalan, kir yuvishga vaqt ajratdim”, degan u hazil bilan. Dastlab g‘olib yutuqni bir yil davomida o‘zi uchun sarflashni rejalashtirgan, ammo keyinchalik bu rejasi to‘liq amalga oshmasligini tushungan.
U hazil tariqasida aytganicha, “Xotinim meni albatta shahardan olib chiqadi”. Ushbu voqea 6 sentyabr kuni Sent-Luis shahrida sodir bo‘lgan.

В Миссури неизвестный участник лотереи выиграл 410 млн
Неизвестный участник лотереи Powerball из штата Миссури в США добился исторической победы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он выиграл крупный приз в размере 410 миллионов долларов. По данным издания Bild, эта сумма является крупнейшим лотерейным выигрышем в штате Миссури.
Личность победителя не раскрывается. Организаторы лотереи сообщают, что счастливчик пока не изменил образ жизни и предпочитает больше отдыхать дома.
Он отметил, что, несмотря на то, что стал миллионером, продолжает вести обычную жизнь. «Я домосед, мой идеальный день проходит дома.
Вчера я тоже уделил время обычным делам, например, стирке», — пошутил он. Изначально победитель планировал потратить выигрыш в течение года, но позже понял, что этот план не будет полностью реализован.
По его шутливым словам, «жена обязательно выведет меня из города». Это событие произошло 6 сентября в городе Сент-Луис.