Kaliforniyaning Anahaym shahrida joylashgan Disneylend bog‘ida fojiali hodisa yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
60 yoshli ayol “Haunted Mansion” attraksionidan chiqqanidan keyin hushidan ketib, vafot etdi. Bu haqda Variety nashri xabar berdi.
Politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, ayol Rojdestvo mavzusidagi “Nightmare Before” attraksioniga tashrif buyurganidan so‘ng darhol hushini yo‘qotgan. Disneylend xavfsizlik xizmati birinchi yordam ko‘rsatgan, keyinchalik bemor mahalliy kasalxonaga olib ketilgan va u yerda hayoti uzilgan.
Hozircha o‘lim sababi aniqlanmagan. Mahalliy politsiya serjanti Mett Satterning so‘zlariga ko‘ra, attraksionda hech qanday texnik nosozlik aniqlanmagan.
Disneylendning rasmiy saytida “Haunted Mansion” attraksioni sekin harakatlanuvchi va kichik yoshdagi mehmonlar uchun ham mos ekanligi ta’kidlangan. Hodisa bo‘yicha tergov ishlari davom etmoqda.
Ushbu voqea bog‘dagi xavfsizlik choralarini yanada kuchaytirish zarurligini ko‘rsatmoqda. Disneylend mehmonlari uchun xavfsiz muhit yaratish doimiy e’tiborda bo‘lishi lozimligi ta’kidlanmoqda.

В Диснейленде 60-летняя женщина скончалась после аттракциона
В парке Диснейленд в городе Анахайм, Калифорния, произошёл трагический инцидент. Об этом сообщает Zamin.uz.
60-летняя женщина потеряла сознание и скончалась после выхода с аттракциона «Haunted Mansion». Об этом сообщает издание Variety.
По данным полиции, женщина потеряла сознание сразу после посещения рождественского аттракциона «Nightmare Before». Служба безопасности Диснейленда оказала первую помощь, затем пациентку доставили в местную больницу, где она скончалась.
Причина смерти пока не установлена. По словам сержанта местной полиции Метта Саттерна, технических неисправностей на аттракционе не обнаружено.
На официальном сайте Диснейленда отмечается, что аттракцион «Haunted Mansion» движется медленно и подходит даже для маленьких детей. Расследование инцидента продолжается.
Этот случай показывает необходимость усиления мер безопасности в парке. Подчеркивается, что создание безопасной среды для гостей Диснейленда должно оставаться постоянным приоритетом.