The Haunted Mansion attraksionida 60 yoshli ayol yurak xurujiga uchrab vafot etdi, deb mahalliy manbalar xabar berdi. Guvohlarning so‘zlariga ko‘ra, ayol sayohat davomida o‘zini yomon his qilgan.
Disneylend xavfsizlik xodimlari tezkorlik bilan yurak massaji ko‘rsatib, tez yordam chaqirishgan. Shifokorlar shifoxonada uning hayotini saqlab qolishga harakat qilgan bo‘lsa-da, muvaffaqiyatsiz bo‘lgan.
Politsiya va yong‘in-qutqaruv xizmati attraksionda texnik nosozlik aniqlanmaganini bildirdi. Orange okrugi sud-tibbiy ekspertizasi boshqarmasi hozirda marhumaning aniq o‘lim sababini o‘rganmoqda.
Disneylend boshqarmasi ayolning shaxsini oshkor qilmagan. Ma’muriyat bu voqeadan afsusda ekanini bildirib, barcha attraksionlar muntazam xavfsizlik tekshiruvidan o‘tishini ta’kidladi.
Shu bilan birga, yurak kasalliklari kabi tibbiy muammolari bo‘lgan mehmonlar orasida kutilmagan holatlar yuz berishi mumkinligi eslatildi. The Haunted Mansion Disneylendning eng mashhur attraksionlaridan biri bo‘lib, u arvohlar, illyuziyalar va maxsus audio-effektlar yordamida mehmonlarda qo‘rqinch va hayrat uyg‘otadi.
Xellouin bayrami arafasida esa ushbu attraksion yanada dahshatli muhitda bezatiladi. Ushbu voqea eng quvonchli joylarda ham inson sog‘lig‘i uchun mas’uliyat zarurligini yana bir bor ko‘rsatdi.

В Диснейленде женщина умерла от сердечного приступа
4 октября в одном из парков Диснейленд, расположенном в городе Анахайм штата Калифорния, США, произошёл неприятный инцидент. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации местных источников, 60-летняя женщина скончалась от сердечного приступа на аттракционе The Haunted Mansion. По словам свидетелей, во время поездки женщине стало плохо.
Сотрудники службы безопасности Диснейленда быстро начали делать сердечный массаж и вызвали скорую помощь. Врачи пытались сохранить её жизнь в больнице, но безуспешно.
Полиция и пожарно-спасательная служба сообщили, что технических неисправностей на аттракционе не обнаружено. Управление судебно-медицинской экспертизы округа Орандж в настоящее время изучает точную причину смерти.
Администрация Диснейленда не раскрыла личность женщины. Руководство выразило сожаление по поводу происшествия и подчеркнуло, что все аттракционы проходят регулярные проверки безопасности.
Вместе с тем было напомнено, что среди гостей с медицинскими проблемами, такими как сердечные заболевания, могут происходить непредвиденные ситуации. The Haunted Mansion — один из самых популярных аттракционов Диснейленда, который с помощью призраков, иллюзий и специальных аудиоэффектов вызывает у посетителей страх и удивление.
В преддверии Хэллоуина этот аттракцион оформляется в ещё более жуткой атмосфере. Этот инцидент вновь показал необходимость ответственности за здоровье людей даже в самых радостных местах.