Makron siyosiy inqiroz uchun muxolifatni aybladi
Fransiya prezidenti Emmanuel Makron mamlakatdagi siyosiy inqiroz uchun javobgarlik muxolifatga yuklanishini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, hukumatga ishonchsizlik bildirish va mudofaa vaziri Sebastyan Lekornuni beqarorlashtirishga qaratilgan harakatlarni amalga oshirayotgan siyosiy kuchlar yuzaga kelgan tartibsizlik uchun javob berishi lozim. Makronning fikricha, aynan ushbu siyosiy kuchlar o‘z zimmasiga barcha mas’uliyatni olishi kerak.
Prezident barqarorlikni saqlash va davlat boshqaruvida uzluksizlikni ta’minlash bo‘yicha ishlashda davom etishini ta’kidladi. U mamlakatda siyosiy muhitni barqarorlashtirish va kelajakda shunday holatlarning oldini olish uchun barcha choralarni ko‘rishini bildirdi.
Shu tariqa, Fransiya rahbari mamlakatdagi vaziyatni nazorat ostida ushlab turishga va siyosiy jarayonlarni muvozanatli rivojlantirishga intilishini qayd etdi.

Макрон обвинил оппозицию в политическом кризисе
Президент Франции Эммануэль Макрон заявил, что ответственность за политический кризис в стране лежит на оппозиции. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, политические силы, которые предпринимают попытки выразить недоверие правительству и дестабилизировать министра обороны Себастьяна Лекорну, должны нести ответственность за возникший беспорядок. По мнению Макрона, именно эти политические силы должны взять на себя всю ответственность.
Президент подчеркнул, что продолжит работать над сохранением стабильности и обеспечением преемственности в управлении государством. Он заявил, что примет все меры для стабилизации политической обстановки в стране и предотвращения подобных ситуаций в будущем.
Таким образом, глава Франции отметил стремление держать ситуацию в стране под контролем и обеспечивать сбалансированное развитие политических процессов.