UPI xabariga ko‘ra, Temmi o‘z omadini sun’iy intellektga ishonib sinab ko‘rishga qaror qilgan va bu qaror unga katta yutuq keltirgan. Ayol ChatGPT chat-botidan lotereya uchun raqamlar kombinatsiyasini so‘ragan.
Aynan shu raqamlar unga 100 ming dollarlik sovrinni olib kelgan. Temmi shunday deydi: “Men shunchaki undan raqamlar tanlashni so‘radim va ularni chiptaga kiritdim.
Natija esa kutilganidan ham ajoyib bo‘ldi.” Avvaliga u 50 000 dollar yutgan deb o‘ylagan, ammo natijani qayta tekshirib, yutug‘i ikki barobar ekanini bilib olgan. “Erim bilan ikkovimiz hali ham hayratdamiz,” — deya qo‘shimcha qilgan u.
Karvi yutuqni ipoteka qarzini to‘lash va shaxsiy jamg‘arma yaratishga sarflashni rejalashtirmoqda. Lotereya tashkilotchilari bu voqeani ishtirokchining yutuqli raqamlarni tanlashda sun’iy intellektdan foydalanishini ochiq aytgan birinchi holat sifatida qayd etishgan.

Темми Карви выиграла 100 тысяч долларов с помощью ChatGPT
Жительница штата Мичиган, США, Темми Карви выиграла в лотерею 100 000 долларов с помощью ChatGPT. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации UPI, Темми решила испытать свою удачу, доверившись искусственному интеллекту, и это решение принесло ей крупный выигрыш. Женщина попросила чат-бота ChatGPT подобрать комбинацию чисел для лотереи.
Именно эти числа принесли ей приз в 100 тысяч долларов. Темми говорит: «Я просто попросила его выбрать числа, и внесла их в билет.
Результат оказался даже лучше, чем я ожидала». Сначала она думала, что выиграла 50 000 долларов, но перепроверив результат, узнала, что выигрыш вдвое больше. «Мы с мужем до сих пор в шоке», — добавила она.
Карви планирует потратить выигрыш на погашение ипотечного кредита и создание личных сбережений. Организаторы лотереи отметили этот случай как первый, когда участник открыто признался в использовании искусственного интеллекта для выбора выигрышных чисел.