Sındırgıda 6,1 magnitudali zilzila sodir bo‘ldi
Turkiyaning Sındırgı hududida 27-oktabr kuni mahalliy vaqt bilan soat 22:48 da 6,1 magnitudali zilzila yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi ma’lum qildi. Zilzila markazi taxminan 6 kilometr chuqurlikda bo‘lib, silkinishlar qo‘shni viloyatlarda ham sezildi.
Ichki ishlar vaziri Ali Yerlikaya ijtimoiy tarmoqlarda bildirishicha, zilzila oqibatida uchta bino va bir do‘kon qulagan. Binolarda bo‘lgan odamlar muvaffaqiyatli evakuatsiya qilindi.
Sog‘liqni saqlash vaziri Kemal Memishog‘lu ma’lumotiga ko‘ra, 19 kishi jabrlangan, ularning ko‘pchiligi vahima yoki derazadan sakrash natijasida jarohat olgan. To‘rt nafar jabrlanuvchi shifoxonadan chiqarilgan, qolganlarning ahvoli barqaror deb baholanmoqda.
Hodisa joyida qutqaruv ishlari davom etmoqda va zaruriy yordam ko‘rsatilmoqda. Rasmiylar aholini hushyor bo‘lishga chaqirmoqda.

В Сындыргы произошло землетрясение магнитудой 6,1
В районе Сындыргы в Турции 27 октября в 22:48 по местному времени произошло землетрясение магнитудой 6,1. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщило Управление по чрезвычайным ситуациям. Эпицентр землетрясения находился на глубине примерно 6 километров, толчки ощущались также в соседних провинциях.
Министр внутренних дел Али Ерликая в социальных сетях сообщил, что в результате землетрясения обрушились три здания и один магазин. Люди, находившиеся в зданиях, были успешно эвакуированы.
По данным министра здравоохранения Кемаля Мемишоглу, пострадали 19 человек, большинство из них получили травмы из-за паники или прыжков из окон. Четверо пострадавших выписаны из больницы, состояние остальных оценивается как стабильное.
На месте происшествия продолжаются спасательные работы и оказывается необходимая помощь. Официальные лица призывают население сохранять бдительность.