Tramp nomi bilan stadion qurilishi muhokamada
AQSh sobiq prezidenti Donald Tramp o‘z nomi bilan ataladigan stadion qurilishini xohlayotgani haqida xabar berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda ESPN nashri ma’lumot tarqatdi. Ma’lum qilinishicha, Milliy futbol ligasi (NFL) jamoasi - “Vashington Kommanders” uchun yangi stadion qurilishi rejalashtirilgan.
Ushbu loyiha qiymati 3,7 milliard dollarni tashkil etadi. Stadion 1961-1996 yillarda jamoa o‘z o‘yinlarini o‘tkazgan Robert Kennedi nomidagi stadion o‘rnida barpo etilmoqda.
Qurilish ishlari yakunlanib, inshootni 2030 yilda foydalanishga topshirish rejalashtirilgan. Manbalarga ko‘ra, klubning hammuassisi Josh Harris boshchiligidagi investorlar guruhi va Donald Tramp jamoasi o‘rtasida norasmiy muzokaralar o‘tkazilgan.
Ushbu muzokaralarda stadionga Tramp nomini berish masalasi muhokama qilingan. Oq uy vakillaridan biri bu prezidentning shaxsiy istagi ekanligini ta’kidlab, bu orzu amalga oshish ehtimoli yuqori ekanini qayd etdi.
Oq uy matbuot kotibi Kerolin Livitt esa Trampning yangi stadion qurilishiga katta hissa qo‘shganini ta’kidlab, stadionga uning nomini berishni o‘rinli deb hisoblashini bildirdi. Shu bilan birga, stadion nomiga rasmiy tasdiq berish huquqi tuman kengashi va federal yer agentligi ixtiyorida qolmoqda.

Строительство стадиона под именем Трампа в обсуждении
Сообщается, что бывший президент США Дональд Трамп хочет построить стадион, который будет носить его имя. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил источник ESPN. Известно, что планируется строительство нового стадиона для команды Национальной футбольной лиги (NFL) - «Вашингтон Коммандерс».
Стоимость этого проекта составляет 3,7 миллиарда долларов. Стадион строится на месте стадиона имени Роберта Кеннеди, где команда проводила свои игры с 1961 по 1996 год.
Строительные работы планируется завершить, а объект сдать в эксплуатацию в 2030 году. По данным источников, между группой инвесторов во главе с соучредителем клуба Джошем Харрисом и командой Дональда Трампа проводились неофициальные переговоры.
На этих переговорах обсуждался вопрос присвоения стадиону имени Трампа. Один из представителей Белого дома подчеркнул, что это личное желание президента, и вероятность осуществления этой мечты высока.
Пресс-секретарь Белого дома Кэролин Ливитт отметила, что Трамп внес значительный вклад в строительство нового стадиона и считает целесообразным присвоить стадиону его имя. Вместе с тем, право официального утверждения названия стадиона остается за районным советом и федеральным земельным агентством.