Kim Kardashyanning boyligi uning Skims brendi uchun o'tkazilgan investitsiya raundidan so'ng 1,9 milliard dollarga yetgani haqida Forbes xabar berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Nashrning ma'lumotiga ko'ra, biznes ayolning moliyaviy kapitali aynan shu darajada baholangan. Skims brendi ichki kiyim va kiyim-kechak ishlab chiqarishga ixtisoslashgan bo'lib, yaqinda 225 million dollar miqdorida qo'shimcha investitsiya jalb qildi.
Ushbu kelishuv natijasida kompaniyaning umumiy qiymati 5 milliard dollarga yetdi. "Biz Skimsni yangi bosqichga olib chiqishni, sohada innovatsiyalarni davom ettirishni va yangi standartlar joriy etishni maqsad qilganmiz", — dedi Kim Kardashyan.
U brendning bosh ijodiy direktori sifatida faoliyat yuritmoqda. Kim Kardashyanning boyligi asosan Skims brendi bilan bog'liq bo'lsa-da, u o'z biznes imperiyasini kengaytirishda davom etmoqda.

Богатство Ким Кардашьян достигло 1,9 миллиарда долларов
Forbes сообщил, что состояние Ким Кардашьян достигло 1,9 миллиарда долларов после раунда инвестиций в её бренд Skims. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным издания, финансовый капитал бизнесвумен оценён именно в эту сумму. Бренд Skims специализируется на производстве нижнего белья и одежды, недавно привлек дополнительное финансирование в размере 225 миллионов долларов.
В результате этой сделки общая стоимость компании достигла 5 миллиардов долларов. «Мы поставили цель вывести Skims на новый уровень, продолжать внедрять инновации в отрасли и устанавливать новые стандарты», — сказала Ким Кардашьян.
Она занимает должность главного креативного директора бренда. Хотя состояние Ким Кардашьян в основном связано с брендом Skims, она продолжает расширять свою бизнес-империю.
Недавно она приобрела долю компании Coty в линии SKKN By Kim, производящей средства по уходу за кожей.