Ispaniya Qirollik futbol federatsiyasining sobiq rahbari Luis Rubiales yana bir noqulay holatga tushib qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U yaqinda o‘zining kitob taqdimotini o‘tkazishga qaror qilgan edi, ammo tadbir davomida kutilmagan voqea yuz berdi. Kimdir unga chirigan tuxumlar uloqtirdi.
Keyinchalik ma’lum bo‘lishicha, bu ishni Rubialesning o‘z tog‘asi amalga oshirgan. Rubiales tog‘asini quvib chiqarishga urinib ko‘rdi, biroq atrofdagilar uni tinchlantirishga muvaffaq bo‘ldi va mojaroning jiddiylashishiga yo‘l qo‘ymadi.
Ushbu voqeani sharhlarkan, Rubiales jurnalistlarga “Yaxshiyamki, meni to‘xtatishdi, aks holda vaziyat qanday yakun topishini tasavvur qilish qiyin edi. Chunki u yerda boshqa odamlar ham bor edi”, dedi.
Shu bilan birga, Ispaniya ommaviy axborot vositalarida Rubialesning o‘zi bu voqeani rejalashtirgan bo‘lishi mumkinligi haqida taxminlar paydo bo‘ldi. Ayrim manbalarga ko‘ra, tog‘asining bu harakati Rubialesning mashhurligini oshirish va kitob taqdimotiga ko‘proq e’tibor qaratish maqsadida uyushtirilgan bo‘lishi ehtimoldan xoli emas.
Mazkur kitob Rubiales va Ispaniya terma jamoasi futbolchisi Jennifer Hermoso o‘rtasidagi mojaro haqida hikoya qiladi. Ushbu mojaro Rubialesning Hermosoni majburan o‘pishi ortidan yuzaga kelgan va katta jamoatchilik muhokamasiga sabab bo‘lgan edi.

Рубиалес подвергся атаке яйцами на презентации книги
Бывший глава Королевской футбольной федерации Испании Луис Рубиалес вновь оказался в неловкой ситуации. Об этом сообщает Zamin.uz.
Недавно он решил провести презентацию своей книги, но во время мероприятия произошёл неожиданный инцидент. Кто-то бросил в него тухлые яйца.
Позже выяснилось, что это сделал сам дядя Рубиалеса. Рубиалес попытался выгнать дядю, но окружающие смогли его успокоить и не допустили обострения конфликта.
Комментируя этот инцидент, Рубиалес сказал журналистам: «К счастью, меня остановили, иначе трудно представить, чем бы всё закончилось. Ведь там были и другие люди».
В то же время в испанских СМИ появились предположения, что сам Рубиалес мог спланировать этот инцидент. По некоторым источникам, действия дяди могли быть организованы с целью повысить популярность Рубиалеса и привлечь больше внимания к презентации книги.
Эта книга рассказывает о конфликте между Рубиалесом и футболисткой сборной Испании Дженнифер Эрмосо. Этот конфликт возник после того, как Рубиалес принудительно поцеловал Эрмосо, что вызвало широкий общественный резонанс.