Amirsoy tog‘-chang‘i kurorti mavsumiy abonement egalari Yevropada joylashgan Andorradagi Grandvalira Resorts tarmog‘iga kiruvchi kurortlarda besh kun davomida bepul chang‘ida uchish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Toshkentda o‘tkazilgan TITF-2025 turistik forumi doirasida Yevroosiyo tog‘ kurortlari ittifoqi (EAGK) kotibi Andrey Kukushkin ma’lum qildi. Mazkur imkoniyat EAGK tarkibidagi boshqa kurortlarning mavsumiy abonement egalari uchun ham taqdim etiladi.
Bunga Ozarbayjonning "Shahdag", Rossiyaning "Roza Xutor", Qozog‘istonning "Shimbulak" va "Oi-Qaragay" kurortlari kiradi. Shuningdek, Andorradagi kurortlar abonement egalari ham O‘zbekiston, Qozog‘iston, Ozarbayjon va Rossiya kurortlarida bepul xizmatlardan foydalanish imkoniga ega bo‘ladilar.
Dastur ishtirokchilari abonementlarni almashtirish yoki navbatda turish zaruratisiz, o‘zlarining plastik kartalari orqali bepul kirish huquqidan foydalanishlari mumkin. Buning texnik yechimlari Axess kompaniyasining yagona o‘tish tizimi orqali amalga oshiriladi.
Bundan tashqari, EAGK tarkibidagi kurortlarning abonement egalari yangi mavsum davomida alyansga kiruvchi boshqa kurortlarda bepul dam olish imkoniyatiga ega bo‘ladilar, agar ular ushbu kurortlar tavsiya etgan mehmonxonalarda yashasalar. Masalan, Ozarbayjonning "Shahdag" kurorti abonement egasi "Amirsoy" kurortidagi mehmonxonada qancha kun yashasa, shuncha kun davomida bepul xizmatlardan foydalanishi mumkin.
EAGK bu dastur orqali mavsumiy abonement egalari orasida boshqa kurortlarga sayohat qilishni rag‘batlantirish va xalqaro turizm yo‘nalishlarini rivojlantirishga ko‘maklashishni maqsad qilgan.

Абоненты Amirsoy летают бесплатно в Андорре
Владельцы сезонных абонементов горнолыжного курорта Amirsoy получат возможность бесплатно кататься на лыжах в течение пяти дней на курортах, входящих в сеть Grandvalira Resorts, расположенных в Андорре, Европе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил секретарь Евразийского союза горнолыжных курортов (EAGK) Андрей Кукушкин в рамках туристического форума TITF-2025, прошедшего в Ташкенте. Эта возможность также предоставляется владельцам сезонных абонементов других курортов, входящих в состав EAGK.
В их число входят азербайджанский курорт "Шахдаг", российский "Роза Хутор", казахстанские "Шымбулак" и "Ой-Карагай". Кроме того, владельцы абонементов курортов Андорры смогут бесплатно пользоваться услугами курортов Узбекистана, Казахстана, Азербайджана и России.
Участники программы могут пользоваться правом бесплатного доступа через свои пластиковые карты без необходимости обмена абонементов или ожидания в очереди. Техническое решение реализовано через единую систему прохода компании Axess.
Кроме того, владельцы абонементов курортов, входящих в состав EAGK, в течение нового сезона смогут бесплатно отдыхать на других курортах альянса, если они проживают в рекомендованных этими курортами гостиницах. Например, владелец абонемента азербайджанского курорта "Шахдаг" может пользоваться бесплатными услугами в течение того же количества дней, сколько он проживает в гостинице курорта "Amirsoy".
Через эту программу EAGK ставит целью стимулировать путешествия между курортами среди владельцев сезонных абонементов и способствовать развитию международных туристических направлений.