Tramp: Rossiya bilan muzokaralar samarali bo‘ldi
AQSH Prezidenti Donald Tramp 3-dekabr kuni Oq uyda jurnalistlar bilan bo‘lib o‘tgan suhbatda AQSH va Rossiya o‘rtasidagi muzokaralar haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Moskvada o‘tkazilgan uchrashuvlarning samaradorligini ta’kidladi. Trampning aytishicha, u va uning vakillari, jumladan Stiven Uitkoff va Jared Kushner, Rossiya Prezidenti Vladimir Putin hamda uning yordamchilari bilan muzokaralar o‘tkazib, "juda yaxshi" natijalarga erishgan.
Ushbu uchrashuvlar ikki davlat o‘rtasidagi munosabatlarni yaxshilash, tinchlik va kelishuvlarga erishish maqsadida tashkil etilgan. "Menimcha, ular Putin bilan samarali uchrashuv o‘tkazdi.
Natija qanday bo‘lishini aniq ayta olmayman, lekin biz ular bilan yaxshi ishladik", — dedi Tramp. Tramp, shuningdek, AQSHning Ukraina bilan bog‘liq tinchlik rejasiga e’tibor qaratib, Ukrainadan bu taklifni qo‘llab-quvvatlashni so‘radi.
Uning fikricha, bu muloqotlar Ukraina rahbariyatining kelishuvga erishishiga yordam beradi va muhim ahamiyatga ega. Ukraina Prezidenti Volodimir Zelenskiy ham muzokaralar davomida yangi yangiliklar kutilayotganini aytib, bu jarayon ikki davlat uchun strategik ahamiyatga ega ekanini ta’kidladi.
Tramp kelgusida o‘tkaziladigan muzokaralar natijasida AQSH va Ukraina o‘rtasidagi munosabatlar yanada mustahkamlanishiga ishonch bildirdi.

Трамп: Переговоры с Россией были эффективными
Президент США Дональд Трамп 3 декабря в Белом доме в ходе беседы с журналистами высказался о переговорах между США и Россией. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул эффективность встреч, проведённых в Москве. По словам Трампа, он и его представители, в том числе Стивен Уиткофф и Джаред Кушнер, провели переговоры с президентом России Владимиром Путиным и его помощниками, достигнув «очень хороших» результатов.
Эти встречи были организованы с целью улучшения отношений между двумя странами, достижения мира и соглашений. «Я считаю, что они провели эффективную встречу с Путиным.
Точно сказать, каким будет результат, не могу, но мы хорошо с ними поработали», — сказал Трамп. Трамп также обратил внимание на мирный план США, связанный с Украиной, и призвал Украину поддержать это предложение.
По его мнению, эти переговоры помогут руководству Украины достичь соглашения и имеют важное значение. Президент Украины Владимир Зеленский также отметил, что в ходе переговоров ожидаются новые новости, подчеркнув стратегическую важность этого процесса для обеих стран.
Трамп выразил уверенность, что в результате будущих переговоров отношения между США и Украиной станут ещё крепче.