Bu haqda Netflix matbuot xizmati ma’lum qildi. Mazkur kelishuv qiymati 82,7 milliard dollar deb baholanmoqda.
Bitim Warner Bros Discovery (WBD) kompaniyasining qayta tashkil etilishi yakunlanganidan keyin, 2026 yilning uchinchi choragida to‘liq amalga oshirilishi kutilmoqda. Ushbu kelishuv natijasida dunyodagi eng yirik striming xizmati va eng mashhur kinostudiyalardan biri birlashadi.
Netflix kutubxonasi "Garri Potter", "Do‘stlar", "Taxtlar o‘yini", "Sopranolar oilasi", DC filmlari, "Shamolda qolganlar", "Kasablanka" kabi mashhur franshizalar va klassik filmlar bilan boyitiladi. Bu loyihalar Netflix’ning “Juda g‘alati ishlar”, “Qog‘oz uyi”, “Bridjertonlar” va “Kalmar o‘yini” kabi mashhur seriallarini yanada to‘ldiradi.
Warner Brosning an’anaviy kinoteatrlarda filmlar namoyish qilish jarayoni davom etadi. Shu bilan birga, Warner Bros loyihalari Netflix’ning global platformasiga kirish imkoniyatini qo‘lga kiritadi.
Bitim ikkala kompaniyaning direktorlar kengashi tomonidan allaqachon tasdiqlangan. Uni to‘liq yakunlash uchun WBD aksiyadorlari va tartibga soluvchilarning roziligi talab qilinadi.

Netflix планирует приобрести Warner Bros
Компания Netflix планирует приобрести Warner Bros, включая киностудию, телестудию, платформы HBO и HBO Max. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом заявила пресс-служба Netflix. Стоимость сделки оценивается в 82,7 миллиарда долларов.
Сделка ожидается к полному завершению в третьем квартале 2026 года после завершения реорганизации компании Warner Bros Discovery (WBD). В результате этого соглашения объединятся крупнейший в мире стриминговый сервис и одна из самых известных киностудий.
Библиотека Netflix будет дополнена популярными франшизами и классическими фильмами, такими как «Гарри Поттер», «Друзья», «Игра престолов», «Клан сопрано», фильмы DC, «Остаться в живых», «Касабланка». Эти проекты дополнят такие популярные сериалы Netflix, как «Очень странные дела», «Бумажный дом», «Бриджертоны» и «Игра в кальмара».
Традиционный показ фильмов Warner Bros в кинотеатрах продолжится. В то же время проекты Warner Bros получат доступ к глобальной платформе Netflix.
Сделка уже одобрена советами директоров обеих компаний. Для её полного завершения требуется согласие акционеров WBD и регулирующих органов.