Donald Trampning ma’lum qilishicha, portugaliyalik mashhur futbolchi Krishtianu Ronaldu shu hafta AQShning Oq uyiga va Oval kabinetiga tashrif buyurgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Tramp o‘zining Truth ijtimoiy tarmog‘idagi sahifasida ma’lum qilgan. Trampning so‘zlariga ko‘ra, Ronaldu shaxsan unga qo‘ng‘iroq qilib, Oq uyga tashrif va ekskursiya uchun minnatdorchilik bildirgan.
Sobiq prezident Ronaldu haqida iliq fikr bildirar ekan, uning nafaqat sport sohasidagi yutuqlarini, balki shaxsiy fazilatlarini ham yuqori baholagan. Tramp futbolchini "ajoyib inson" deb atab, uning muvaffaqiyatlarini alohida e’tirof etgan.
Biroq hozircha AQSh hukumati yoki Krishtianu Ronalduning vakillari tomonidan futbolchining Oq uyga tashrifi haqida rasmiy ma’lumot berilmagan. Ushbu xabar ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokama qilinmoqda.

Криштиану Роналду посетил Белый дом
По сообщению Дональда Трампа, известный португальский футболист Криштиану Роналду на этой неделе посетил Белый дом и Овальный кабинет США. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом Трамп сообщил на своей странице в социальной сети Truth. По словам Трампа, Роналду лично позвонил ему и поблагодарил за визит и экскурсию по Белому дому.
Бывший президент тепло отозвался о Роналду, высоко оценив не только его достижения в спорте, но и личные качества. Трамп назвал футболиста "замечательным человеком" и особо отметил его успехи.
Однако пока официальной информации о визите футболиста в Белый дом от правительства США или представителей Криштиану Роналду не поступало. Эта новость активно обсуждается в социальных сетях.