Oq uy tomonidan AQSH sobiq prezidenti Donald Trampning Minecraft o‘yinidagi qahramoni tasvirlangan surat e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu rasmda "Amerikaning eng tajribali geymer prezidenti!" degan yozuv ham mavjud. Mazkur surat AQSHda raqamli texnologiyalar va videoo‘yinlar sohasiga oid soliq imtiyozlari haqida xabar berilgan postga javoban taqdim etildi.
Ushbu soliq imtiyozlari videoo‘yinlar ishlab chiqarish hajmini oshirishga ko‘maklashgani ta’kidlanmoqda. Minecraft – bu kub shaklidagi bloklardan iborat bo‘lgan va "sandbox" janriga mansub mashhur o‘yinlardan biridir.
O‘yinchilar unda turli xil vazifalarni bajarib, qurilish qilish, izlanish, jang qilish va omon qolishga harakat qilishadi. Bu o‘yin nafaqat bolalar, balki kattalar orasida ham katta ommalashgan.
Minecraft ijodkorlik va strategik fikrlashni rivojlantirishga yordam beruvchi o‘yin sifatida tanilgan.

Опубликовано изображение героя Minecraft Трампа
Белый дом опубликовал изображение персонажа бывшего президента США Дональда Трампа в игре Minecraft. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этом изображении также присутствует надпись «Самый опытный геймер-президент Америки!». Данное изображение было представлено в ответ на пост о налоговых льготах в США в области цифровых технологий и видеоигр.
Отмечается, что эти налоговые льготы способствовали увеличению объёмов производства видеоигр. Minecraft — одна из популярных игр жанра «песочница», состоящая из кубических блоков.
Игроки выполняют в ней различные задания, строят, исследуют, сражаются и пытаются выжить. Эта игра популярна не только среди детей, но и среди взрослых.