Suriya: Hujumda AQSh askarlari halok bo‘ldi
AQSh harbiylari Suriya hududida yuz bergan qurolli hujum oqibatida ikki nafar askar va bir nafar fuqarolik tarjimoni halok bo‘lganini rasman tasdiqladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hujumni yolg‘iz harakat qilgan Islom Davlati jangarisi amalga oshirgan. Shuningdek, uch nafar harbiy jarohat olgani ma’lum qilingan.
Hujumchining o‘zi voqea joyida AQSh kuchlari tomonidan yo‘q qilingan. Halok bo‘lganlarning shaxsiy ma’lumotlari hozircha maxfiy saqlanmoqda.
Bu haqda ularning oilalariga xabar berilgach, ma’lumotlar ommaga e’lon qilinishi kutilmoqda. AQSh Mudofaa vazirligi jabrlangan harbiylar va ularning yaqinlariga zarur yordam ko‘rsatishda davom etmoqda.
Mudofaa vaziri Pit Hegset ushbu hujumga javoban AQShning qat’iy choralar ko‘rishini ta’kidladi. U bunday harakatlar javobsiz qolmasligini alohida qayd etdi.
AQSh harbiylari Suriyadagi faoliyatini davom ettirmoqda. Ular xavfsizlikni ta’minlash va o‘z xodimlarini himoya qilish bo‘yicha qo‘shimcha choralarni ko‘rib chiqmoqda.

Сирия: В результате атаки погибли американские военнослужащие
Американские военные официально подтвердили гибель двух солдат и одного гражданского переводчика в результате вооружённого нападения на территории Сирии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Нападение было совершено боевиком Исламского государства, действовавшим в одиночку. Также известно, что трое военных получили ранения.
Сам нападавший был уничтожен силами США на месте происшествия. Личные данные погибших пока держатся в секрете.
Ожидается, что после уведомления их семей информация будет обнародована. Министерство обороны США продолжает оказывать необходимую помощь пострадавшим военным и их близким.
Министр обороны Пит Хегсет подчеркнул, что США примут решительные меры в ответ на это нападение. Он особо отметил, что такие действия не останутся без ответа.
Американские военные продолжают свою деятельность в Сирии. Они рассматривают дополнительные меры по обеспечению безопасности и защите своих сотрудников.