Hindistonning mashhur “Solt-Leyk” stadionida Lionel Messini ko‘rishni orzu qilgan minglab muxlislar o‘rtasida hayajon tartibsizlikka aylangan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“Times of India” nashrining xabar berishicha, argentinalik futbol afsonasi Kalkuttadagi stadionga chiqib, muxlislarga qo‘l silkitib salom bergan va qisqa mashqlar bajargan. Ammo bir necha daqiqadan so‘ng u stadionni tark etgan.
Ushbu vaziyat uzoq vaqt kutgan muxlislarning noroziligiga sabab bo‘lgan. Ko‘plab sport ixlosmandlari Messini ko‘rish uchun qimmat chiptalar sotib olishgan.
Ayrim muxlislar chipta uchun 100 dollardan ko‘proq mablag‘ sarflagan, bu esa Hindistondagi o‘rtacha bir oylik ish haqiga teng. Ularning aytishicha, qisqa davom etgan uchrashuv bunday katta xarajatga arzimagan.
Stadionda VIP mehmonlar va amaldorlar Messini o‘rab olgani bois oddiy muxlislar uni yaqin masofadan ko‘ra olmagan. “Messi atigi 10 daqiqa ko‘rindi.
Biz hech narsani ko‘rmadik. Shuncha kutganimiz va qilgan xarajatlarimiz bekor ketdi”, — deydi norozilik bildirgan muxlislardan biri.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Lionel Messi “Inter Mayami”dagi jamoadoshlari Luis Suares va Rodrigo De Paul bilan birga uch kunlik tashrif doirasida Haydarobod, Mumbay, Dehli va Kalkutta shaharlariga borgan. Uning Hindistonga safari katta qiziqish bilan kutib olingan edi.

Краткий визит Месси расстроил индийских болельщиков
На знаменитом стадионе «Солт-Лейк» в Индии среди тысяч болельщиков, мечтавших увидеть Лионеля Месси, волнение переросло в беспорядки. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации издания «Times of India», аргентинская футбольная легенда вышел на поле стадиона в Калькутте, помахал болельщикам и коротко позанимался. Однако через несколько минут он покинул стадион.
Эта ситуация вызвала недовольство болельщиков, которые ждали этого долгое время. Многие спортивные фанаты купили дорогие билеты, чтобы увидеть Месси.
Некоторые болельщики потратили на билет более 100 долларов, что соответствует средней месячной зарплате в Индии. По их словам, короткая встреча не стоила таких больших затрат.
На стадионе Месси окружали VIP-гости и чиновники, поэтому обычные болельщики не смогли увидеть его вблизи. «Месси появился всего на 10 минут.
Мы ничего не увидели. Все наши ожидания и расходы оказались напрасными», — говорит один из недовольных болельщиков.
По данным, Лионель Месси вместе с одноклубниками из «Интер Майами» Луисом Суаресом и Родриго Де Полем в рамках трёхдневного визита посетил города Хайдарабад, Мумбай, Дели и Калькутту. Его поездка в Индию была встречена с большим интересом.