U o‘zining Telegram kanali orqali jamoatchilik e’tiborida bo‘lgan mavzular va e’tibordan chetda qolgan fojeali voqealar o‘rtasidagi nomutanosiblikka e’tibor qaratdi. Nurmagomedovning so‘zlariga ko‘ra, u aeroportda tinch va hech kimga xalaqit bermasdan namoz o‘qigani haqida ko‘plab Telegram kanallari va nashrlar izoh bergan.
Biroq, Moskva viloyatida sodir bo‘lgan maktabdagi hujum va bolaning halok bo‘lishi kabi fojeali voqealar ommaviy axborot vositalarida deyarli e’tiborsiz qoldirilgan. Uning fikricha, bu kabi nomutanosiblik g‘alati va tushunarsiz.
Xabibning ta’kidlashicha, axborot maydonida inson hayoti va xavfsizligi bilan bog‘liq muhim masalalar birinchi o‘rinda bo‘lishi kerak, sensatsiyalar emas. Ma’lumotlarga ko‘ra, Xabib tilga olgan fojea 16 dekabr kuni Moskva viloyatining Odinsovo hududidagi maktabda sodir bo‘lgan.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, 15 yoshli o‘smir maktabga pichoq va qo‘lbola portlovchi qurilma bilan kirib, qo‘riqchi hamda 10 yoshli o‘quvchiga jarohat yetkazgan. Eng achinarlisi, hujumchi bu harakatlarini videoga olgan.
Xabibning ushbu chiqishi jamoatchilik o‘rtasida keng muhokama qilinmoqda. Ko‘plab foydalanuvchilar uning fikrlarini qo‘llab-quvvatlab, jamiyatda haqiqiy muammolarga e’tibor qaratish lozimligini ta’kidlashdi.

Хабиб критиковал СМИ за игнорирование важных событий
Бывший чемпион UFC Хабиб Нурмагомедов открыто раскритиковал информационную политику российских средств массовой информации. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он через свой Telegram-канал обратил внимание на несоответствие между темами, находящимися в центре общественного внимания, и трагическими событиями, остающимися без внимания. По словам Нурмагомедова, многие Telegram-каналы и издания комментировали, что он молился в аэропорту спокойно и никому не мешая.
Однако трагические события, такие как нападение в школе в Московской области и гибель ребенка, практически остались без внимания СМИ. По его мнению, такое несоответствие странно и непонятно.
По словам Хабиба, в информационном поле важные вопросы, связанные с жизнью и безопасностью людей, должны стоять на первом месте, а не сенсации. По данным, трагедия, о которой говорил Хабиб, произошла 16 декабря в школе в Одинцовском районе Московской области.
По данным следствия, 15-летний подросток пришел в школу с ножом и самодельным взрывным устройством, ранил охранника и 10-летнего ученика. Самое печальное, что нападавший снял свои действия на видео.
Выступление Хабиба широко обсуждается в обществе. Многие пользователи поддержали его мнение, подчеркнув необходимость уделять внимание реальным проблемам в обществе.