Donald Tramp salomatligini mukammal deb baholadi
AQSh sobiq prezidenti Donald Tramp 79 yoshida o‘z salomatligini “mukammal” deb baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U aspirin iste’mol qilishini, qo‘lidagi shish belgilari uchun makiyaj ishlatishini va muntazam jismoniy mashqlar bilan shug‘ullanmasligini ma’lum qildi. Shuningdek, Tramp oktyabr oyida kompyuter tomografiyasi (CT) tekshiruvidan o‘tganini aytib, shifokorlar yurak va qon tomir tizimida hech qanday muammo aniqlamaganini qayd etishdi.
Prezident oyoqlardagi qon aylanishining sustlashishi bilan bog‘liq muammolarni hal qilish uchun maxsus paypoq kiyishni rad etgan. Biroq, u ish stolidan tez-tez turib harakat qilish orqali oyoqlaridagi shishni kamaytirishga erishgan.
Trampning fikricha, golf uning eng sevimli va faol shug‘ullanadigan sport turi hisoblanadi. Yig‘ilishlarda uxlamasligini ta’kidlagan Tramp, ba’zan ko‘zini yumishi qisqa tanaffus yoki dam olish maqsadida ekanini tushuntirdi.
Shifokor esa uning umumiy salomatligi yaxshi ekanini tasdiqlab, Prezident o‘z vazifalarini bajarishga to‘liq tayyor ekanini ma’lum qildi.

Дональд Трамп оценил свое здоровье как отличное
Бывший президент США Дональд Трамп в 79 лет оценил свое здоровье как «отличное». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он сообщил, что принимает аспирин, использует макияж для маскировки признаков отека на руках и не занимается регулярными физическими упражнениями. Также Трамп рассказал, что в октябре прошел компьютерную томографию (КТ), и врачи не обнаружили никаких проблем с сердечно-сосудистой системой.
Президент отказался носить специальные носки для решения проблем, связанных с замедлением кровообращения в ногах. Однако он смог уменьшить отеки в ногах, часто вставая и двигаясь от рабочего стола.
По мнению Трампа, гольф является его любимым и наиболее активным видом спорта. Он подчеркнул, что не спит на собраниях, а иногда закрывает глаза для короткого перерыва или отдыха.
Врач подтвердил, что его общее состояние здоровья хорошее и заявил, что президент полностью готов выполнять свои обязанности.