Janubiy Koreya va Xitoy rahbarlari uchrashdi
Uchrashuv chog‘ida ular birgalikda tarixiy suratga tushishdi. Ushbu surat Xitoy rahbari tomonidan Janubiy Koreya prezidentiga sovg‘a qilingan Xiaomi smartfonida olingan bo‘lib, bu holat suratni yanada ramziy ahamiyatli qildi.
Li Chje Myon suratni ijtimoiy tarmoqlarda e’lon qilib, uni "esda qolarli lahza" deb atadi. Shuningdek, u ikki davlat o‘rtasidagi munosabatlarni iliq fikrlar bilan ta’rifladi.
Prezident o‘z fikrida: "Biz bir-birimizga qanchalik yaqin bo‘lsak, Koreya va Xitoy o‘rtasidagi munosabatlar shunchalik mustahkam bo‘ladi. Kelajakda muloqotlarimizni tez-tez davom ettiramiz va yanada faol hamkorlik qilamiz", — deya ta’kidladi.
Mazkur uchrashuv ikki davlat o‘rtasidagi munosabatlarni mustahkamlash yo‘lida muhim qadam bo‘lib, tomonlar o‘zaro hamkorlikni kuchaytirishga tayyor ekanliklarini bildirishdi.

Южнокорейский и китайский лидеры встретились
Президент Южной Кореи Ли Чже Мён встретился с председателем Китайской Народной Республики Си Цзиньпином во время официального визита в Китай. Об этом сообщает Zamin.uz.
Во время встречи они вместе сделали историческое фото. Это фото было сделано на смартфон Xiaomi, который лидер Китая подарил президенту Южной Кореи, что придало снимку дополнительное символическое значение.
Ли Чже Мён опубликовал фото в социальных сетях, назвав его "незабываемым моментом". Также он тепло охарактеризовал отношения между двумя странами.
Президент отметил: "Чем ближе мы друг к другу, тем крепче будут отношения между Кореей и Китаем. В будущем мы будем чаще поддерживать диалог и активнее сотрудничать".
Эта встреча стала важным шагом на пути укрепления отношений между двумя странами, и стороны выразили готовность усилить взаимное сотрудничество.