Janubiy Koreya va Xitoy do‘stlikni mustahkamlamoqda
Uchrashuv chog‘ida ikki davlat rahbarlari birgalikda suratga tushdi. Ma’lum qilinishicha, ushbu suratni olish uchun Xitoy rahbari Janubiy Koreya prezidentiga sovg‘a qilgan Xiaomi smartfonidan foydalanilgan.
Bu holat suratga alohida ramziy ma’no bag‘ishlagan va uni yanada diqqatga sazovor qilgan. Prezident Li Chje Myon suratni ijtimoiy tarmoqlardan birida e’lon qilib, uni “esda qolarli lahza” deb atadi.
Shuningdek, u ikki mamlakat o‘rtasidagi do‘stlik va hamkorlikka oid iliq fikrlarini bildirib o‘tgan. “Biz bir-birimizga qanchalik yaqinlashsak, Koreya va Xitoy munosabatlari shunchalik mustahkamlanadi.
Kelgusida muloqotlarimiz yanada ko‘payadi va hamkorligimiz faollashadi”, — deya ta’kidladi Janubiy Koreya prezidenti.

Южная Корея и Китай укрепляют дружбу
Президент Южной Кореи Ли Чжэ Мён во время официального визита в Китай встретился с председателем Китайской Народной Республики Си Цзиньпином. Об этом сообщает Zamin.uz.
Во время встречи лидеры двух стран сделали совместное фото. Сообщается, что для съемки этого фото китайский лидер использовал смартфон Xiaomi, который подарил президенту Южной Кореи.
Этот факт придал фотографии особое символическое значение и сделал её ещё более примечательной. Президент Ли Чжэ Мён опубликовал фото в одной из социальных сетей, назвав его «незабываемым моментом».
Кроме того, он выразил тёплые мысли о дружбе и сотрудничестве между двумя странами. «Чем ближе мы друг к другу, тем крепче становятся отношения между Кореей и Китаем.
В будущем наши контакты будут ещё более частыми, а сотрудничество активнее», — подчеркнул президент Южной Кореи.