Merilenddagi maktabda otishma: bir o‘quvchi jarohatlandi
Hodisa oqibatida bir nafar o‘quvchi jarohat olib, shifoxonaga yetkazildi. Bu haqda Rokvill shahar politsiyasi ma’lum qildi.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, otishma mahalliy vaqt bilan taxminan soat 14:15 da sodir bo‘lgan. Xabar kelib tushgach, Montgomeri okrugi politsiyasi va Rokvill shahar politsiyasi voqea joyiga zudlik bilan yetib borgan.
Hodisa joyida bir nafar o‘quvchi o‘q tegishi oqibatida yaralangan va darhol tibbiyot muassasasiga olib ketilgan. Shifokorlarning ta’kidlashicha, jabrlangan o‘quvchining ahvoli barqaror.
Huquq-tartibot organlari bergan ma’lumotga ko‘ra, gumonlanuvchi ham ushbu maktabda o‘quvchi bo‘lib, u hodisadan ko‘p o‘tmay maktab yaqinida qo‘lga olingan. Politsiya hodisa yuzasidan surishtiruv olib bormoqda va jamoat xavfsizligiga hech qanday qo‘shimcha tahdid yo‘qligini ma’lum qilgan.

Стрельба в школе в Мэриленде: один ученик ранен
9 февраля в городе Роквилл штата Мэриленд, США, в средней школе имени Томаса Ваттона произошла стрельба. Об этом сообщает Zamin.uz.
В результате инцидента один ученик получил ранения и был доставлен в больницу. Об этом сообщила полиция города Роквилл.
По официальным данным, стрельба произошла примерно в 14:15 по местному времени. После поступления сообщения полиция округа Монтгомери и полиция города Роквилл немедленно прибыли на место происшествия.
На месте происшествия один ученик был ранен огнестрельным ранением и сразу же доставлен в медицинское учреждение. По словам врачей, состояние пострадавшего ученика стабильное.
По информации правоохранительных органов, подозреваемый также является учеником этой школы и был задержан неподалёку от школы вскоре после инцидента. Полиция проводит расследование по делу и заявила, что дополнительной угрозы общественной безопасности нет.