Reddit foydalanuvchilari tomonidan tashkil etilgan “Dunyo bayroqlari turniri” onlayn musobaqasining yakuniga ko‘ra, Qozog‘iston bayrog‘i dunyodagi eng chiroyli davlat bayrog‘i deb tan olindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda “Kazinform” axborot agentligi xabar berdi. Musobaqa davomida ishtirokchilar eng yaxshi davlat bayrog‘ini aniqlash uchun ovoz berishdi.
Final bosqichida Qozog‘iston bayrog‘i Kiribati bayrog‘ini ortda qoldirib, birinchi o‘rinni egalladi. Butan bayrog‘i esa musobaqada uchinchi pog‘onani qo‘lga kiritdi.
Turnir tashkilotchilari o‘z izohlarida “Qozog‘iston g‘olib bo‘ldi. Sizlar ovoz berib, bu bayroqni eng go‘zali deb tanladingiz,” deb qayd etishdi.
Musobaqa “pley-off” tizimida o‘tkazildi. Har bir bosqichda ishtirokchilar turli davlat bayroqlarini taqqoslab, ovoz berish orqali g‘olibni aniqlashdi.
Turnirda dunyoning ko‘plab davlat bayroqlari qatnashdi. Shuningdek, turnirda Seyshel orollari, Buyuk Britaniya, Braziliya, Shri-Lanka, Yamayka hamda Papua-Yangi Gvineya bayroqlari ham kuchli ishtirokchilar qatoriga kirib, final bosqichlariga yetib bordi.

По итогам онлайн-конкурса «Турнир флагов мира», организованного пользователями Reddit, флаг Казахстана был признан самым красивым государственным флагом в мире. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает информационное агентство «Казинформ». В ходе конкурса участники голосовали за лучший государственный флаг.
В финале флаг Казахстана обошёл флаг Кирибати и занял первое место. Флаг Бутана занял третье место в конкурсе.
Организаторы турнира в своих комментариях отметили: «Казахстан победил. Вы голосовали и выбрали этот флаг самым красивым».
Конкурс проводился по системе плей-офф. На каждом этапе участники сравнивали различные государственные флаги и определяли победителя путём голосования.
В турнире приняли участие флаги многих стран мира. Также в числе сильных участников, дошедших до финальных этапов, были флаги Сейшельских островов, Великобритании, Бразилии, Шри-Ланки, Ямайки и Папуа-Новой Гвинеи.