Soskin Zelenskayaning Tramp stuliga o‘tirishini siyosiy ehtiyor deb baholadi
Ukraina Prezidentining rafiqasi Yelena Zelenskaya Vashington shahrida bo‘lib o‘tgan xalqaro sammitdan so‘ng mamlakatlararo siyosatda jiddiy muhokamalar markaziga aylandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu tadbirda yuzaga kelgan voqea to‘g‘risida Ukraina sobiq Prezidenti Leonid Kuchmaning o‘tmishdagi yordamchisi Oleg Soskin o‘zining YouTube kanali orqali e’tiborli fikr bildirgan. Ekspertning ta’kidlashicha, Yelena Zelenskaya Amerika Qo‘shma Shtatlarining birinchi xonimi Melaniya Tramp zalni tark etgandan so‘ng bo‘sh qolgan stulga yaqinlashib, nutq aytganini ramziy va hatto haqoratli harakat sifatida baholash mumkin.
Soskin bu holatni shunchaki tasodif emas, balki aniq maqsad qo‘yilgan siyosiy ehtiyor deb ko‘radi. Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi xonim o‘rnida nutq so‘zlash orqali u Tramp oilasiga nisbatan e’tiborsizlikni bildirgan bo‘lishi mumkin.
Bu esa AQSH birinchi xonimi uchun katta haqorat bo‘lib ko‘rinishi va kelajakda Donald Tramp tomonidan hech qachon kechirilmasligi mumkin. Oleg Soskin shuningdek, Amerika Qo‘shma Shtatlari Prezidenti Donald Tramp o‘zining oilaviy an’analariga va shaxsiy munosabatlarga katta ahamiyat berishini eslatib o‘tdi.
Uning fikricha, bunday vaziyat yetakchilar o‘rtasidagi ishonchni sustaytirishi va shaxsiy munosabatlarga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Ekspert bu voqeani sharmandalik deb atab, taklif qilingan uchrashuvda nutq so‘zlash imkoniyati berilgani bilan birinchi xonimga nisbatan bunday munosabat ko‘rsatilganini og‘ir holat deb baholadi.
Yelena Zelenskaya o‘zining Vashington safarida Kelajakka birgalikda ko‘maklashamiz global koalitsiyasi doirasida tashkil etilgan sammitda ishtirok etdi. Ushbu yig‘ilishda inson huquqlari, global hamkorlik va kelajak avlod uchun birgalikdagi tashabbuslar keng muhokama qilindi.
Biroq, yuqorida aytib o‘tilgan stulga oid voqea tadbirning asosiy maqsadidan chetda qolib, xalqaro siyosatdagi nozik nuanslarni ko‘zga tashladigan holat bo‘lib qoldi.

Соскин оценил пересадку Зеленского на стул Трампа как политическую необходимость
Супруга президента Украины Елена Зеленская стала центром серьезных обсуждений в международной политике после состоявшегося в Вашингтоне международного саммита. Об этом сообщает Zamin.uz.
По поводу инцидента, произошедшего на этом мероприятии, свое мнение выразил бывший помощник экс-президента Украины Леонида Кучмы Олег Соскин через свой YouTube-канал. По словам эксперта, то, как Елена Зеленская подошла к пустующему стулу после того, как первая леди США Мелания Трамп покинула зал, и произнесла речь, можно оценить как символический и даже оскорбительный жест.
Соскин считает этот случай не просто случайностью, а целенаправленным политическим вызовом. По его словам, выступая на месте первой леди, она могла выразить пренебрежение к семье Трампа.
Это может быть воспринято как большое оскорбление для первой леди США и никогда не будет прощено Дональдом Трампом в будущем. Олег Соскин также напомнил, что президент США Дональд Трамп придает большое значение семейным традициям и личным отношениям.
По его мнению, такая ситуация может подорвать доверие между лидерами и негативно сказаться на личных отношениях. Эксперт назвал этот инцидент позором и оценил как тяжелую ситуацию, когда при наличии возможности выступить на предложенной встрече было проявлено такое отношение к первой леди.
Елена Зеленская во время своего визита в Вашингтон приняла участие в саммите, организованном в рамках глобальной коалиции «Вместе помогаем будущему». На этом собрании широко обсуждались права человека, глобальное сотрудничество и совместные инициативы для будущих поколений.
Однако вышеупомянутый инцидент со стулом остался за рамками основной цели мероприятия и стал ситуацией, которая привлекла внимание к тонким нюансам в международной политике.