Actually, "Elektrosamokat boshqarish uchun haydovchilik guvohnomasi tal
Turkiya Prezidenti Rajab Toyyib Erdog‘on AQSh va Eron o‘rtasida o‘rnatilgan vaqtinchalik tinchlik kelishuvi borasidagi ijobiy munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U ushbu diplomatik yutuq mintaqa xavfsizligi uchun juda muhim qadam ekanligini ta’kidladi. Erdog‘on o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifasida ushbu voqeani e’lon qilib, kechki payt e’lon qilingan sulh jarayonini olqishlaganini ma’lum qildi.
Ayniqsa, fevral oyidan buyon mintaqa hududlarida davom etayotgan harbiy to‘qnashuvlar va kuchli taranglik fonida bunday kelishuvning o‘rni juda katta ekanligiga urg‘u berdi. Siyosatchilar ushbu tinchlik jarayonini mintaqadagi keskinlikni pasaytirishga xizmat qiluvchi muhim bosqich deb baholashmoqda.
Turkiya rahbari sulh shartlariga barcha tomonlarning qat’iy rioya qilishi lozimligini qayd etdi. U har qanday turdagi provokatsiya yoki kelishuvni buzishga qaratilgan sabotaj harakatlariga yo‘l qo‘yilmasligi kerakligini alohida ta’kidlab o‘tdi.
Erdog‘onning fikricha, tinchlik barqaror bo‘lishi uchun tomonlar o‘zaro ishonchni tiklashlari va harbiy harakatlarni butunlay to‘xtatishlari shartdir. Shuningdek, Turkiya prezidenti ushbu diplomatik muvaffaqiyatga hissa qo‘shgan barcha davlatlarni, xususan, do‘st va birodar Pokiston hukumatini samimiy tabrikladi.
U mintaqada tez orada barqarorlik, osoyishtalik va umumiy tinchlik tiklanishiga katta umid borligini bildirdi. Bunday kelishuvlar nafaqat mintaqa, balki butun dunyo xavfsizligi uchun ham ijobiy o‘zgarishlar keltirishi kutilmoqda.
Ispaniya bosh vaziri Trampning otashkesim haqidagi bayonotini tanqidladi
Jahon siyosatida yuz berayotgan murakkab jarayonlar davom etar ekan, Ispaniya hukumati rahbari Pedro Sanches AQSh prezidenti Donald Trampning otashkesim borasidagi bayonotlariga o'z
Dunyo Bugun, 18:07
Let's check the word count again
Jahon siyosatida taranglik kuchayib borayotgan bir davrda, AQSh prezidenti Donald Tram kutilmagan qaror qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. 8-aprelga o‘tar kechasi Eron rahbariyatiga

Эрдоган поддержал мир между США и Ираном
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган выразил положительное отношение к временному мирному соглашению, достигнутому между США и Ираном. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул, что этот дипломатический успех является очень важным шагом для региональной безопасности. Эрдоган опубликовал это событие на своей официальной странице в социальных сетях, сообщив, что приветствует процесс мирного урегулирования, объявленный вечером.
В частности, он подчеркнул огромную значимость такого соглашения на фоне продолжающихся с февраля военных столкновений и сильной напряженности в регионах. Политики оценивают этот мирный процесс как важный этап, способствующий снижению напряженности в регионе.
Глава Турции отметил, что все стороны должны строго соблюдать условия мира. Он особо подчеркнул, что не должно быть допущено никаких провокаций или саботажных действий, направленных на нарушение соглашения.