Diogu Jota va Andre Silvaning avtohalokati yuz berdi
Ijtimoiy tarmoqlarda Diogu Jota va uning ukasi Andre Silva ishtirokidagi yo‘l-transport hodisasi joyidan olingan dastlabki videolavhalar tarqaldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
The Mirror nashri xabariga ko‘ra, ushbu videolarda hodisa guvohi bo‘lgan Xose ismli shaxsning murojaati ham aks etgan. Xose voqea joyida bo‘lib, yordam berishga harakat qilganini, ammo vaziyat uning nazoratidan tashqarida ekanini ta’kidlagan.
Xose videoda shunday deydi: “Men voqeani qayd etdim, to‘xtadim va yordam berishga intildim, ammo afsuski, hech qanday yordam ko‘rsata olmadim. Vijdonim toza.
Mashinada kimlar borligini bilmas edim. Jabrlanganlarning oilasiga chuqur hamdardlik bildiraman.” Guvoh hodisa sabablariga ham to‘xtalib o‘tgan.
Uning fikricha, Jota va uning ukasi tezlikni ortiqcha oshirgan, shuningdek, yo‘lning sifatsiz qoplamasi vaziyatni yanada murakkablashtirgan. “Bunday yo‘llarda ortiqcha tezlik xavf tug‘dirishini yana bir bor ko‘rdim,” – degan Xose.
Ushbu hodisa ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokamalarga sabab bo‘ldi. Ko‘plab foydalanuvchilar Xosening harakatlarini olqishladi, biroq yo‘l harakati xavfsizligi, transport vositalarini nazorat qilish va haydovchilarning mas’uliyati masalalari yana bir bor muhimligi ta’kidlandi.
Rasmiy organlar hozirda hodisa bo‘yicha tergov olib bormoqda. Mutaxassislar avariyaning asosiy sabablarini aniqlash ustida ishlamoqda.
Jamoatchilik esa jabrlanganlar oilasiga tasalli bildirmoqda. Xulosa qilib aytganda, yo‘l harakati xavfsizligi va haydovchilarning mas’uliyatli bo‘lishi jamiyat uchun dolzarb masala bo‘lib qolmoqda.

Диогу Жота и Андре Силва попали в автокатастрофу
В социальных сетях распространились первые видеозаписи с места дорожно-транспортного происшествия с участием Диогу Жоты и его брата Андре Силвы. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации издания The Mirror, в этих видео также отражено обращение человека по имени Хосе, который стал свидетелем происшествия. Хосе отметил, что находился на месте события и пытался помочь, но ситуация вышла из-под его контроля.
Хосе в видео говорит: “Я зафиксировал происшествие, остановился и попытался помочь, но, к сожалению, не смог ничем помочь. Моя совесть чиста.
Я не знал, кто находится в машине. Выражаю глубокие соболезнования семье пострадавших.” Свидетель также остановился на причинах происшествия.
По его мнению, Жота и его брат превысили скорость, а также плохое покрытие дороги усугубило ситуацию. “Я еще раз увидел, что превышение скорости на таких дорогах создает опасность,” – сказал Хосе.
Это происшествие вызвало широкие обсуждения в социальных сетях. Многие пользователи похвалили действия Хосе, однако еще раз была подчеркнута важность безопасности дорожного движения, контроля за транспортными средствами и ответственности водителей.
Официальные органы в настоящее время проводят расследование по делу. Специалисты работают над определением основных причин аварии.
Общество выражает соболезнования семье пострадавших. Подводя итог, безопасность дорожного движения и ответственность водителей остаются актуальной проблемой для общества.