Bryussel metrosida jasad topilib qatnov to‘xtatildi
Bryussel metrosida yuzaga kelgan noxush holat sababli metro qatnovi vaqtincha to‘xtatildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Poytaxtning transport operatori STIB/MIVB ma’lumotiga ko‘ra, "Porte des Halles" va "Hôtel de Monnaie" bekatlari orasidagi tunnelda bir erkakning jasadi topilgan. Ushbu hodisa natijasida 2 va 6-metro liniyalari qatnovi soat 13:00 dan boshlab vaqtincha to‘xtatildi.
Qatnov tergov tugaguniga qadar tiklanmaydi. Shuningdek, "Tron" va "Bryussel-Midi" bekatlari orasidagi qatnov ham vaqtinchalik bekor qilindi.
Vafot etgan shaxsning kimligi va qanday qilib metro tunneliga tushib qolgani hozircha aniqlanmagan. Mahalliy hokimiyat fuqarolarga yer usti transport vositalari, ayniqsa tramvaylardan foydalanishni tavsiya qilmoqda.
Tergov ishlari davom etmoqda va hodisaning sabablarini aniqlash uchun barcha zarur choralar ko‘rilmoqda. Transport operatorlari yo‘lovchilardan sabr-toqatli bo‘lishlarini so‘ramoqda.

В брюссельском метро найдено тело, движение остановлено
В Брюссельском метро временно приостановлено движение из-за неприятного инцидента. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным транспортного оператора столицы STIB/MIVB, тело мужчины было найдено в туннеле между станциями "Porte des Halles" и "Hôtel de Monnaie". В результате этого инцидента движение на линиях 2 и 6 было временно приостановлено с 13:00.
Движение не будет восстановлено до завершения расследования. Также временно отменено движение между станциями "Tron" и "Брюссель-Миди".
Личность покойного и обстоятельства, при которых он оказался в метро, пока не установлены. Местные власти рекомендуют гражданам пользоваться наземным транспортом, особенно трамваями.
Расследование продолжается, и принимаются все необходимые меры для выяснения причин инцидента. Транспортные операторы просят пассажиров проявить терпение.