Dollar kursi 23-fevralda 40 so‘mga oshishi kutilmoqda
23-fevral kuni dollarning rasmiy kursi 40–41 so‘mga oshishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu o‘zgarish Markaziy bank tomonidan e’lon qilinadigan yangi kursda aks etadi. Shu bilan birga, tijorat banklarida dollarni sotish va sotib olish bo‘yicha turli kurslar taklif qilinmoqda.
Hozirda banklarda dollarni sotish bo‘yicha eng yaxshi kurslar quyidagicha: - Asakabank — 12 140 so‘m - BRB bank — 12 130 so‘m - Asia Alliance Bank — 12 125 so‘m - Garantbank — 12 125 so‘m Dollarni sotib olish bo‘yicha eng yaxshi kurslar esa quyidagi banklarda qayd etilgan: - Kapitalbank — 12 170 so‘m - Octobank — 12 170 so‘m - Aloqabank — 12 170 so‘m - Tengebank — 12 170 so‘m Mazkur kurslar banklarning ichki siyosati va bozor talablariga ko‘ra o‘zgarishi mumkin. Shu sababli, valyuta operatsiyalarini amalga oshirishdan oldin banklarning rasmiy manbalaridan ma’lumotlarni aniqlashtirish tavsiya etiladi.

Ожидается, что курс доллара повысится на 40 сумов 23 февраля
Ожидается, что официальный курс доллара повысится на 40–41 сум 23 февраля. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это изменение отразится в новом курсе, который объявит Центральный банк. В то же время коммерческие банки предлагают различные курсы продажи и покупки доллара.
В настоящее время лучшие курсы продажи доллара в банках следующие: - Asakabank — 12 140 сум - BRB банк — 12 130 сум - Asia Alliance Bank — 12 125 сум - Garantbank — 12 125 сум Лучшие курсы покупки доллара зафиксированы в следующих банках: - Kapitalbank — 12 170 сум - Octobank — 12 170 сум - Aloqabank — 12 170 сум - Tengebank — 12 170 сум Эти курсы могут изменяться в зависимости от внутренней политики банков и рыночного спроса. Поэтому рекомендуется уточнять информацию в официальных источниках банков перед проведением валютных операций.