Dollar kursi 51–52 so‘mga pasayishi kutilmoqda
18-fevral kuni O‘zbekiston Markaziy banki tomonidan belgilangan rasmiy dollar kursi 51–52 so‘mga pasayishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘zgarish valyuta bozoridagi holatga bog‘liq ravishda yuzaga kelmoqda. Banklarda dollarni sotish va sotib olish bo‘yicha quyidagi kurslar eng maqbul deb topilgan: Dollarni sotish bo‘yicha eng yaxshi kurslar: - Garantbank — 12 145 so‘m - Asia Alliance Bank — 12 145 so‘m - Aloqabank — 12 140 so‘m - Asakabank — 12 140 so‘m Dollarni sotib olish bo‘yicha eng yaxshi kurslar: - Octobank — 12 190 so‘m - Kapitalbank — 12 190 so‘m - Apexbank — 12 195 so‘m - Xalq banki — 12 200 so‘m Mazkur kurslar banklar tomonidan belgilangan bo‘lib, ular bozor talab va taklifiga qarab o‘zgarishi mumkin.
Valyuta operatsiyalarini amalga oshirishdan oldin banklarning rasmiy manbalaridan ma’lumotlarni aniqlashtirish tavsiya etiladi.