O‘zbekiston Markaziy banki 2026-yil 17-fevral sanasi uchun xorijiy valyutalarning rasmiy kurslarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ma’lumotlarga ko‘ra, AQSh dollari 29,68 so‘mga arzonlab, 12 191,30 so‘mni tashkil etdi. Yevro valyutasi esa 30,32 so‘mga pasayib, 14 464,98 so‘m bo‘ldi.
Rossiya rublining kursi 0,13 so‘mga oshib, 158,51 so‘mni tashkil etdi. Funt sterling esa 13,61 so‘mga arzonlab, 16 635,03 so‘mga tenglashdi.
Yapon iyenasi 0,23 so‘mga pasayib, 79,38 so‘m bo‘ldi. Shveysariya frankining qiymati 36,50 so‘mga tushib, 15 841,09 so‘mni tashkil etdi.
Xitoy yuani esa 4,30 so‘mga arzonlab, 1 764,63 so‘mga teng bo‘ldi. Shu tariqa, xorijiy valyutalarning aksariyati arzonlashganini kuzatish mumkin.

Курс иностранных валют снизился: данные Центрального банка
Центральный банк Узбекистана объявил официальные курсы иностранных валют на 17 февраля 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно этим данным, курс доллара США снизился на 29,68 сумов и составил 12 191,30 сумов. Евро упал на 30,32 сумов и достиг 14 464,98 сумов.
Курс российского рубля вырос на 0,13 сумов и составил 158,51 сумов. Фунт стерлингов снизился на 13,61 сумов и составил 16 635,03 сумов.
Японская иена упала на 0,23 сумов и составила 79,38 сумов. Стоимость швейцарского франка снизилась на 36,50 сумов и составила 15 841,09 сумов.
Китайский юань снизился на 4,30 сумов и составил 1 764,63 сумов. Таким образом, можно наблюдать снижение большинства иностранных валют.