Dollar kursi 25-26 so‘mga pasayishi kutilmoqda
17-fevral kuni uchun dollar kursining 25-26 so‘mga pasayishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu ma’lumot Markaziy bank va boshqa moliyaviy tashkilotlarning prognozlariga asoslangan. Quyida banklarda dollarni sotish va sotib olish bo‘yicha eng yaxshi kurslar keltirilgan.
Dollarni sotish bo‘yicha eng yaxshi kurslar: - Garantbank — 12 170 so‘m - NBU (Milliy bank) — 12 170 so‘m - Agrobank — 12 170 so‘m - Asia Alliance Bank — 12 170 so‘m Dollarni sotib olish bo‘yicha eng yaxshi kurslar: - Davrbank — 12 220 so‘m - Apexbank — 12 225 so‘m - Aloqabank — 12 230 so‘m - SQB (Sanoat qurilish banki) — 12 230 so‘m Mazkur kurslar banklarning rasmiy ma’lumotlariga asoslangan bo‘lib, ular kun davomida o‘zgarishi mumkin. Shu sababli, valyuta operatsiyalarini amalga oshirishdan oldin banklar bilan bog‘lanib, aniq ma’lumot olish tavsiya etiladi.
18-fevral kuni O‘zbekiston Markaziy banki tomonidan belgilangan rasmiy dollar kursi 51–52 so‘mga pasayishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu o‘zgarish valyuta bozoridagi holatga
Iqtisodiyot Bugun, 03:30
O‘zbekiston Markaziy Banki 17-fevral kuni o‘lchovli oltin quymalarning sotuv narxlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 1 gramm oltin narxi avvalgi qiymatga nisbatan
Iqtisodiyot Bugun, 02:32
Milliy statistika qo‘mitasi dastlabki ma’lumotlariga ko‘ra, 2025-yilda O‘zbekistonda barcha turdagi xo‘jaliklar tomonidan jami 3,3 million tonna poliz mahsuloti yetishtirilgan. Bu haqda Zamin.uz