Dollar kursi 7–8 so‘mga pasayishi kutilmoqda
13-fevral kuni AQSh dollarining rasmiy kursi 7–8 so‘mga pasayishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mutaxassislarning ta’kidlashicha, valyuta bozorida talab va taklif muvozanati saqlanib turibdi. Bu holat kursning barqarorligiga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Hozirda banklarda dollar sotish bo‘yicha eng yaxshi kurslar quyidagicha: Kapitalbankda 12 260 so‘m, Agrobankda 12 235 so‘m, NBU va Davrbankda esa 12 230 so‘m. Dollar sotib olish uchun eng yuqori kurslar esa Infinbankda 12 280 so‘m, Davrbank, Apexbank va Tengebankda 12 290 so‘mni tashkil etmoqda.
Ushbu ma’lumotlar valyuta bozoridagi jarayonlarni kuzatib borayotgan fuqarolar uchun foydali bo‘lishi mumkin. Banklar o‘rtasidagi farqlarni hisobga olib, o‘z ehtiyojlaringizga mos qaror qabul qilishingiz tavsiya etiladi.
O‘zbekiston Markaziy banki 2026-yil 13-fevraldan boshlab amal qiladigan xorijiy valyutalarning rasmiy kurslarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Unga ko‘ra, AQSh dollari 11,73 so‘mga