12-fevral kuni dollarning rasmiy kursi taxminan 19-20 so‘mga pasayishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mutaxassislarning ta’kidlashicha, valyuta bozorida barqarorlik saqlanmoqda. Bu holat, asosan, bozor talab va taklifining muvozanatlashuvi bilan izohlanadi.
Hozirda banklarda dollar sotish bo‘yicha eng qulay kurslar quyidagicha: Hamkorbank, Asakabank, Kapitalbank va Asia Alliance Bankda dollar kursi 12 260 so‘mni tashkil etmoqda. Bu banklar mijozlarga valyuta sotishda bir xil narxni taklif qilmoqda.
Dollar sotib olish bo‘yicha eng yuqori kurs esa Davrbank, Aloqabank va Tengebankda 12 310 so‘mni, Octobankda esa 12 320 so‘mni tashkil qilmoqda. Ushbu banklar mijozlarga valyuta ayirboshlashda qulay sharoitlar yaratishga harakat qilmoqda.
Valyuta kurslaridagi o‘zgarishlar iqtisodiy vaziyatga va xalqaro bozor tendensiyalariga bog‘liq bo‘lib, bu jarayonni kuzatib borish aholiga o‘z moliyaviy rejalari uchun muhimdir.

Курс доллара снизился: какова разница в ценах в банках?
12 февраля ожидается снижение официального курса доллара примерно на 19-20 сумов. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам специалистов, на валютном рынке сохраняется стабильность. Это объясняется в основном балансом спроса и предложения на рынке.
В настоящее время в банках наиболее выгодные курсы продажи доллара следующие: в Hamkorbank, Asakabank, Kapitalbank и Asia Alliance Bank курс доллара составляет 12 260 сумов. Эти банки предлагают клиентам одинаковую цену при продаже валюты.
Самый высокий курс покупки доллара установлен в Davrbank, Aloqabank и Tengebank — 12 310 сумов, а в Octobank — 12 320 сумов. Эти банки стараются создать удобные условия для обмена валюты для клиентов.
Изменения валютных курсов зависят от экономической ситуации и тенденций на международном рынке, и отслеживание этого процесса важно для населения при планировании своих финансов.