O‘zbekiston Markaziy banki 2026-yil 11-fevraldan boshlab amal qiladigan xorijiy valyutalarning rasmiy kurslarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, AQSh dollari 10,35 so‘mga arzonlab, 12 309,99 so‘mni tashkil etdi. Yevro kursi 51,73 so‘mga oshib, 14 666,12 so‘mga yetdi.
Rossiya rubli esa 0,28 so‘mga ko‘tarilib, 159,64 so‘mni tashkil qildi. Funt sterling 69,64 so‘mga qimmatlab, 16 826,53 so‘m bo‘ldi.
Shuningdek, Yapon iyenasi 0,62 so‘mga oshib, 79,27 so‘mga yetdi. Shveysariya franki 128,12 so‘mga qimmatlab, 16 076,78 so‘mni tashkil etdi.
Xitoy yuani esa 1,96 so‘mga oshib, 1 781,22 so‘mga yetdi. Mazkur kurslar 11-fevraldan boshlab rasmiy ravishda amal qiladi.

Центральный банк Узбекистана объявил официальные курсы иностранных валют, которые будут действовать с 11 февраля 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно им, курс доллара США снизился на 10,35 сум и составил 12 309,99 сум. Курс евро вырос на 51,73 сум и достиг 14 666,12 сум.
Российский рубль поднялся на 0,28 сум и составил 159,64 сум. Фунт стерлингов подорожал на 69,64 сум и достиг 16 826,53 сум.
Также японская иена выросла на 0,62 сум и достигла 79,27 сум. Швейцарский франк подорожал на 128,12 сум и составил 16 076,78 сум.
Китайский юань вырос на 1,96 сум и достиг 1 781,22 сум. Эти курсы официально вступают в силу с 11 февраля.