O‘zbekiston Markaziy banki 2026-yil 27-fevral kuni uchun xorijiy valyutalarning rasmiy kurslarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ma’lumotga ko‘ra, AQSh dollari 0,53 so‘mga arzonlab, 12 136,57 so‘mni tashkil etdi. Yevro kursi 11,52 so‘mga oshib, 14 318,73 so‘mga yetdi.
Rossiya rublining qiymati esa 0,83 so‘mga pasayib, 157,70 so‘mni tashkil qildi. Funt sterling 11,42 so‘mga qimmatlashib, 16 418,35 so‘mga teng bo‘ldi.
Yaponiya iyenasi 0,24 so‘mga oshib, 77,76 so‘mni tashkil etdi. Shveysariya franki 1,34 so‘mga qimmatlashib, 15 680,32 so‘mga yetdi.
Xitoy yuani esa 6,98 so‘mga oshib, 1 774,02 so‘mni tashkil qildi. Markaziy bank tomonidan e’lon qilingan ushbu kurslar rasmiy hisoblanib, ular moliyaviy operatsiyalar uchun asos bo‘lib xizmat qiladi.

Центральный банк Узбекистана объявил официальные курсы иностранных валют на 27 февраля 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно этим данным, курс доллара США снизился на 0,53 сома и составил 12 136,57 сома. Курс евро вырос на 11,52 сома и достиг 14 318,73 сома.
Стоимость российского рубля снизилась на 0,83 сома и составила 157,70 сома. Фунт стерлингов подорожал на 11,42 сома и достиг 16 418,35 сома.
Японская иена выросла на 0,24 сома и составила 77,76 сома. Швейцарский франк подорожал на 1,34 сома и достиг 15 680,32 сома.
Китайский юань вырос на 6,98 сома и составил 1 774,02 сома. Объявленные Центральным банком курсы являются официальными и служат основой для финансовых операций.