Oltin narxlari keskin pasaydi va yangi narxlar e’lon qilindi
O‘zbekiston Markaziy Banki 19 mart kuni o‘lchovli oltin quymalarning yangi sotuv narxlarini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
1 gramm oltinning narxi oldingi ko‘rsatkichga nisbatan 48 400 so‘mga kamaydi. Quyida o‘lchovli oltin quymalarining yangilangan narxlari keltirilgan: 5 gramm — 9 780 000 so‘m, 10 gramm — 19 560 000 so‘m, 20 gramm — 39 121 000 so‘m, 50 gramm — 97 802 000 so‘m, 100 gramm — 195 604 000 so‘m.
O‘lchovli oltin quymalarni O‘zbekistondagi barcha banklarning ofislaridan xarid qilish mumkin. Bank ofisiga borishdan oldin oltin quymalar mavjudligini aniqlashtirib olishingiz tavsiya etiladi.
Chunki oltin narxi tez sur’atda oshib borayotgani tufayli sotuv hajmi ham oshmoqda. Shu sababli ko‘plab bank ofislarida oltin quymalar tugab qolishi ehtimoli mavjud.
Shu bois, xarid qilishni rejalashtirgan mijozlarga oldindan telefon orqali yoki boshqa yo‘l bilan mavjudlikni tekshirish maqsadga muvofiqdir. Bu vaqtingizni tejashga yordam beradi hamda kerakli miqdorda oltin quymani xarid qilish imkonini oshiradi.
Oltin narxlaridagi o‘zgarishlarni diqqat bilan kuzatib borish va banklarning rasmiy ma’lumotlariga tayanish muhim hisoblanadi. Bu sizning moliyaviy rejalaringizni to‘g‘ri tashkil etishga yordam beradi.

Цены на золото резко упали, объявлены новые цены
Национальный банк Узбекистана 19 марта объявил новые цены на продажу слитков золота. Об этом сообщает Zamin.uz.
Цена 1 грамма золота снизилась на 48 400 сум по сравнению с предыдущим показателем. Ниже приведены обновленные цены на слитки золота: 5 грамм — 9 780 000 сум, 10 грамм — 19 560 000 сум, 20 грамм — 39 121 000 сум, 50 грамм — 97 802 000 сум, 100 грамм — 195 604 000 сум.
Слитки золота можно приобрести во всех отделениях банков Узбекистана. Перед посещением отделения банка рекомендуется уточнить наличие слитков золота.
Поскольку из-за быстрого роста цен на золото увеличивается и объем продаж, во многих отделениях банков возможен полный расход слитков золота.
Поэтому клиентам, планирующим покупку, целесообразно заранее проверить наличие товара по телефону или другим способом. Это поможет сэкономить ваше время и увеличит возможность приобретения необходимого количества золотого слитка.
Важно внимательно следить за изменениями цен на золото и опираться на официальную информацию банков. Это поможет вам правильно организовать свои финансовые планы.