O‘zbekistonda dollar kursi 7-8 so‘mga oshishi kutilmoqda
25 iyun kuni amal qiladigan dollar kursi 7-8 so‘m atrofida oshishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Bankir Telegram kanali xabar berdi. Banklarga dollarni sotish bo‘yicha eng yaxshi kurslar: Anorbank - 12 015 so‘m, Infinbank - 12 010 so‘m, SQB - 12 010 so‘m, NBU - 12 000 so‘m.
Banklardan dollarni sotib olish bo‘yicha eng yaxshi kurslar: Asakabank - 12 050 so‘m, OFB - 12 050 so‘m, Xalq banki - 12 060 so‘m, Hayotbank - 12 060 so‘m. Kun davomida kurs o‘zgarishi mumkin.
Aniq kurs uchun banklarning rasmiy saytiga tashrif buyuring. O‘zbekistonda dollar kursi barqaror bo‘lishi kutilmoqda.
Bankirlar orasida ommabop fikrlarga ko‘ra, Markaziy bankning siyosati va valyuta bozordagi talab-tesuv muvozanati kursni ushlab turishga yordam beradi. Shu sababli aholining aksariyati to‘g‘ridan-to‘g‘ri banklar bilan ishlashni afzal ko‘rmoqda.

Ожидается, что курс доллара в Узбекистане вырастет до 7–8 сумов.
Ожидается, что курс доллара, действующий 25 июня, вырастет примерно на 7-8 сумов. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщил Telegram-канал Bankir. Лучшие курсы продажи долларов в банках: Anorbank — 12 015 сумов, Infinbank — 12 010 сумов, SQB — 12 010 сумов, NBU — 12 000 сумов.
Лучшие курсы покупки долларов в банках: Asakabank — 12 050 сумов, OFB — 12 050 сумов, Народный банк — 12 060 сумов, Hayotbank — 12 060 сумов. В течение дня курс может измениться.
Для уточнения курса посетите официальные сайты банков. Ожидается, что курс доллара в Узбекистане будет стабильным.
Согласно популярным мнениям среди банкиров, политика Центрального банка и баланс спроса и предложения на валютном рынке помогут удержать курс. По этой причине большинство населения предпочитает работать напрямую с банками.