Dollar arzonlashdi, yevro va funt qimmatlashdi
O‘zbekiston Markaziy banki tomonidan 2026 yil 29 iyun kuni xorijiy valyutalarning rasmiy kurslari e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Amerika dollari 4,23 so‘mga arzonlashishi natijasida 12 009,29 so‘mni tashkil etdi. Yevro 49,24 so‘mga qimmatlab, 13 699,00 so‘mga oshdi.
Rossiya rubli 5,21 so‘mga arzonlab, 154,74 so‘mga tushdi. Funt sterling 36,45 so‘mga qimmatlab, 15 877,48 so‘m bo‘ldi.
Yapon iyenasi 0,07 so‘mga qimmatlab, 74,31 so‘mni tashkil etdi. Shveysariya franki 55,21 so‘mga qimmatlab, 14 859,30 so‘mga oshdi.
Xitoy yuani 0,62 so‘mga arzonlab, 1 766,54 so‘mga tushdi. Markaziy bank tomonidan e’lon qilingan bu kurslar bozor ishlovchilari va fuqarolar uchun ma’lumot sifatida xizmat qiladi.

Доллар подешевел, евро и фунт подорожали
Центральный банк Узбекистана объявил официальные курсы иностранных валют на 29 июня 2026 года. Об этом сообщил Zamin.uz.
Американский доллар подешевел на 4,23 сума и составил 12 009,29 сума. Евро подорожал на 49,24 сума и вырос до 13 699,00 сума.
Российский рубль подешевел на 5,21 сума и опустился до 154,74 сума. Фунт стерлингов подорожал на 36,45 сума и составил 15 877,48 сума.
Японская иена подорожала на 0,07 сума и составила 74,31 сума. Швейцарский франк подорожал на 55,21 сума и вырос до 14 859,30 сума.
Китайский юань подешевел на 0,62 сума и опустился до 1 766,54 сума. Эти курсы, объявленные Центральным банком, служат информацией для участников рынка и граждан.