Markaziy bank dollar kursini 12 100 so‘m atrofida belgiladi
O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan 26 iyun kuni amal qiladigan dollar kursi 12 100 so‘m atrofida belgilandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu ko‘rsatkich oldinqi kunlarga nisbatan 10-11 so‘mga pasayishni anglatadi. Bankir Telegram kanali ushbu ma’lumotni rasmiy manbalardan e’lon qildi.
Banklarga dollar sotish bo‘yicha eng yaxshi kurlar Infinbankda 12 020 so‘m, Milliy bankda 12 020 so‘m, Savqar bankda 12 020 so‘m va Anorbankda 12 020 so‘m etib belgilandi. Xuddi shunday kurlar boshqa tijorat banklarida ham kuzatilmoqda.
Banklardan dollar sotib olish uchun eng yaxshi narxlar Asakabankda 12 060 so‘m, Hayotbankda 12 060 so‘m, O‘zbekiston bankida 12 060 so‘m va Ok Tabobankda 12 060 so‘m sifatida e’lon qilindi. Ya’ni sotib olish kursi sotish kursiga nisbatan 40-50 so‘mga qimmatroq.
Kun davomida valyuta kurlari o‘zgarishi mumkin. Aniq va eng yangi ma’lumotlar uchun banklarning rasmiy saytlariga murojaat qilish tavsiya etiladi.

Центральный банк установил курс доллара на уровне около 12 100 сумов
Центральным банком Республики Узбекистан курс доллара, действующий 26 июня, был установлен на уровне около 12 100 сумов. Об этом сообщило Zamin.uz.
Данный показатель означает снижение на 10-11 сумов по сравнению с предыдущими днями. Telegram-канал Bankir опубликовал эту информацию из официальных источников.
Лучшие курсы продажи доллара в банках были установлены в Infinbank — 12 020 сумов, Национальном банке — 12 020 сумов, Savqar bank — 12 020 сумов и Anorbank — 12 020 сумов. Аналогичные курсы наблюдаются и в других коммерческих банках.
Лучшие цены для покупки доллара в банках были объявлены в Asakabank — 12 060 сумов, Hayotbank — 12 060 сумов, Банке Узбекистана — 12 060 сумов и Ok Tabobank — 12 060 сумов. Таким образом, курс покупки на 40-50 сумов выше курса продажи.
В течение дня валютные курсы могут меняться. Для получения точной и самой актуальной информации рекомендуется обращаться на официальные сайты банков.
Также следить за действующими курсами можно через официальный веб-сайт Центрального банка. При осуществлении валютных операций большое значение имеет использование надежных источников.