Toshkentda qo’yliqda kvartirada yong‘in boshlandi
Bugun, 7 avgust kuni soat 16:09 da Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar bosh boshqarmasiga Yashnobod tumanidagi Ko‘yluk massivida joylashgan ko‘p qavatli uyning yettinchi qavatidagi kvartirada yong‘in yuzaga kelgani haqida xabar kelib tushdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Favqulodda vaziyatlar xizmatining matbuot xizmati bildirishicha, yong‘in o‘chirish brigadalari 16:17 da voqea joyiga yetib borib, soat 16:37 da yong‘in to‘liq bartaraf etildi. Ijtimoiy tarmoqlarda yong‘in bo‘lgan kvartirada odam borligi haqida tarqalgan ma’lumot tasdiqlanmadi.
Qutqaruvchilarning tezkor va samarali harakatlari natijasida hech kim jarohat olmadi. Hozirda yong‘inning kelib chiqish sabablari va moddiy zarar miqdori aniqlanmoqda.
Hodisa yuzasidan barcha zarur tekshiruvlar olib borilmoqda. Fuqarolardan ehtiyotkorlik va xavfsizlik qoidalariga rioya qilish so‘raladi.

В Ташкенте в квартире на Койлуке начался пожар
Сегодня, 7 августа, в 16:09 в Главное управление по чрезвычайным ситуациям города Ташкента поступило сообщение о пожаре в квартире на седьмом этаже многоэтажного дома, расположенного в массиве Куйлук района Яшнабад. Об этом сообщает Upl.uz.
По информации пресс-службы службы чрезвычайных ситуаций, пожарные бригады прибыли на место происшествия в 16:17 и полностью ликвидировали пожар в 16:37. Информация о том, что в квартире, где произошел пожар, находились люди, не подтвердилась.
Благодаря оперативным и эффективным действиям спасателей никто не пострадал. В настоящее время устанавливаются причины возникновения пожара и размер материального ущерба.
По данному инциденту проводятся все необходимые проверки. Гражданам рекомендуется соблюдать осторожность и правила безопасности.