Nukusda inson savdosi bo‘yicha gumonlanuvchi qo‘lga olindi
Ichki ishlar vazirligi Karakalpakstan Respublikasi matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilinishicha, inson savdosi jinoyati bo‘yicha qidiruvda bo‘lgan shaxs qo‘lga olindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Joriy yilning 12 aprel kuni ichki ishlar organlari tomonidan Nukus shahrida yashovchi, 1983 yilda tug‘ilgan fuqaro qidiruvga berilgan edi. Ushbu shaxs O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Inson savdosi” moddasi 2-qismi bo‘yicha jinoyatda gumon qilinmoqda.
Unda besh yildan o‘n yilgacha ozodlikdan mahrum etish jazosi qo‘llanilishi mumkin. O‘tkazilgan tezkor-surishtiruv tadbirlari davomida gumonlanuvchi Toshkent shahrida yashirinib yurgani aniqlangan.
U qo‘lga olinib, vaqtincha ushlab turish izolyatoriga joylashtirildi. Tez orada uning ishi bo‘yicha tergov harakatlari davom ettiriladi va yakunida ish sudga yuboriladi.

В Нуксе задержан подозреваемый в торговле людьми
По сообщению пресс-службы Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан, задержан человек, находившийся в розыске по делу о торговле людьми. Об этом сообщает Upl.uz.
12 апреля текущего года органы внутренних дел объявили в розыск гражданина, проживающего в городе Нукус, 1983 года рождения. Этот человек подозревается в совершении преступления по части 2 статьи «Торговля людьми» Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
Ему может грозить наказание в виде лишения свободы на срок от пяти до десяти лет. В ходе проведённых оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что подозреваемый скрывался в городе Ташкент.
Он был задержан и помещён в изолятор временного содержания. В ближайшее время по его делу будут продолжены следственные действия, а по окончании дело будет направлено в суд.